معاون وزیر راه خبر داد:

تكمیل اسكله های نفتی بندر شهیدرجایی

تكمیل اسكله های نفتی بندر شهیدرجایی

به گزارش هم پیما مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: پروژه اسكله های نفتی بندر شهید رجایی با تلاش خوبی در حال اجراست و در بازه زمانی تعیین شده طی سال جاری تكمیل خواهد شد.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در بازدید از پروژه های بندر شهید رجایی بندرعباس، اضافه کرد: تکمیل دو پروژه فاز سوم پایانه کانتینری و اسکله های نفتی بندر شهید رجایی بعنوان دو هدف اصلی سال جهش تولید در این بندر محسوب می شوند.
وی افزود: در بازدید امروز آخرین وضعیت و روند اجرای پروژه های یاد شده بررسی گردید تا در صورت نیاز جهت رفع موانع و مشکلات آنها اقدامات لازم صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: فاز سوم توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی با وضعیت مناسب کارگاه برمبنای زمانبندی تعیین شده در حال اجراست و پیش بینی می نماییم تا قبل از اختتام سال جاری در این فاز ۹۰۰ متر اسکله و پسکرانه به بهره برداری برسد.
راستاد اشاره کرد: پروژه اسکله های نفتی نیز با تلاش خوبی در حال اجراست و در بازه زمانی تعیین شده طی سال جاری تکمیل خواهد شد.
وی اظهار داشت: بواسطه اجرای این دو پروژه تحول جدی در ظرفیت بندر شهید رجایی در زمینه کارهای تخلیه و بارگیری کانتینری و نفتی را شاهد خواهیم بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به تعامل مناسب سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن برای توسعه حمل و نقل چند وجهی در بندر شهید رجایی اشاره نمود و بیان داشت: با این تعامل میزان حمل و نقل کالا و محموله ها بوسیله ریل در بندر شهید رجایی افزایش یافته و سبب ارتباط بدون واسطه حمل و نقل دریایی و ریلی شده است.
راستاد اشاره کرد: دو مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن، عزم و اراده جدی برای توسعه این تعاملات و همکاری ها را دارند و هم اکنون بر روی حمل و نقل کالاهای اساسی تمرکز شده و به مرور در امتداد سیاست های کلان کشور تلاش می نماییم تا حمل و نقل ریلی سهم حداکثری را در جابجایی کالا در بندر شهید رجایی داشته باشد.
تخلیه و بارگیری ۵.۸ میلیون تن کالا طی ۴۵ روز نخست سال جاری در بندر شهید رجایی
اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات مجموعه بنادر استان از شروع سال ۹۹ تاکنون، گفت: طی ۴۵ روز نخست سال جاری ۵.۸ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری و جابجا شده است.
وی اضافه کرد: بخش عمده ای از این کالاها صادراتی و بیش از ۵۰۰ هزار تن نیز شامل کالاهای اساسی بوده است و همین طور با همکاری دو مجموعه بنادر و گمرک، رکورد خوبی در ترخیص کالاهای بهداشتی باتوجه به نیاز امروز کشور در بندر شهید رجایی به ثبت رسیده است.
وی اشاره کرد: تمام پروژه ها و فعالیت ها و عملیات های مختلف تخلیه و بارگیری و ترخیص کالا در بندر شهید رجایی با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه دارد تا اهداف سال جهش تولید را محقق نماییم.


منبع:

1399/02/16
23:27:02
5.0 / 5
1851
تگهای خبر: بندر , توسعه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما