ارزش یك تخم مرغ بیشتر از حقوق یك ماه در ونزوئلا!

ارزش یك تخم مرغ بیشتر از حقوق یك ماه در ونزوئلا!

هم پیما: دولت ونزوئلا اعلام نمود هیچ كس حق ندارد بیشتر از قیمت مصوب به فروش 27 قلم مواد غذایی اقدام نماید.


به گزارش هم پیما به نقل از رویترز، دولت ونزوئلا با هدف بازگشت آرامش به بازار، فهرستی شامل ۲۷ قلم مواد غذایی را با قیمت معین منتشر و اعلام نموده است هیچ کس حق فروش این اقلام به نرخ بیشتر از مصوب را ندارد. حالا در بازارهای این کشور قیمت یک تخم مرغ از متوسط حقوق یک ماه افراد بیشتر شده است و دولت امیدوار است با این اقدام جلوی تورم افسار گسیخته را که به دنبال شیوع ویروس کرونا و موج جدید تحریم های آمریکا تشدید است را بگیرد.
سقوط آزاد قیمت نفت علاوه بر کاهش شدید درآمدهای ارزی، موجب کمبود سوخت و توانایی دولت برای مدیریت اوضاع شده است. ونزوئلا بیشترین ذخایر نفتی در جهان را دارد و بیش از ۸۰ درصد کل صادرات این کشور را نفت و فرآورده های آن تشکیل می دهد.
انیدا لایا، وزیر بازرگانی ونزوئلا در پیامی توییتری نوشته است: کره و شیر به قیمت ۴۰۰ هزار بولیوار به فروش خواهند رسید که بیشتر از حداقل سطح دستمزد در این کشور است. این مبلغ تنها معادل دو دلار است اما باتوجه به سقوط آزاد ارزش بولیوار، خیلی از شهروندان این کشور برای پرداخت چنین مبلغی با دشواری های زیادی مواجهند.
بگفته کنگره ملی که کنترل آن در اختیار مخالفان دولت می باشد، در 12 ماه منتهی به مارس تورم در ونزوئلا به ۳۳۶۵ درصد رسید که بیشتر از هر کشور دیگری در جهان است.
قبل از این ونزوئلا از صندوق بین المللی پول درخواست وام برای مقابله با کرونا کرده بود که صندوق این درخواست را به سبب دو دستگی کشورها در به رسمیت شناختن دولت قانونی در این کشور رد کرده بود.
اقتصاد ونزوئلا برای ششمین سال متوالی با پدیده ابرتورم روبرو است و اقتصاددانان این وضع را نتیجه مداخلات بیش از اندازه دولت در اقتصاد و چاپ بی رویه پول می دانند. از طرف دیگر اما رئیس جمهور این کشور، تحریم های آمریکا را عامل اصلی وضعیت موجود می داند.
منبع:

1399/02/13
14:37:47
5.0 / 5
2336
تگهای خبر: ارز , بازار , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما