مدیرعامل راه آهن خبر داد

پول بلیت قطارهای كنسل شده مسترد شد

پول بلیت قطارهای كنسل شده مسترد شد

به گزارش هم پیما مدیرعامل شركت راه آهن از بازگرداندن كامل هزینه بلیت قطارهای خریداری شده از جانب مسافران در شرایط كرونا اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، سعید رسولی در مراسم رونمایی از ۵۶ دستگاه ناوگان ریلی، این تعداد ناوگان را حاصل سرمایه گذاری شرکت های ریلی، شرکت های واگن ساز، شرکت راه آهن و بانکهای عامل به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: هفتم اردیبهشت سال جاری رکورد حمل روزانه بار ریلی با ۱۳۲ تُن-کیلومتر شکسته شد.
وی اضافه کرد: از آغاز سال جاری تابحال ۵.۱ میلیون تن-کیلومتر در شبکه ریلی حمل شد، در حالیکه متوسط حمل ماهیانه بار در گذشته ۴ میلیون تُن-کیلومتر بود.
مدیرعامل راه آهن افزود: همینطور از آغاز سال جاری تابحال ۱۶۸ هزار تن گندم در شبکه ریلی جابه جا شد، ضمن اینکه سال جاری برای نخستین بار پس از ۱۵ سال حمل مستقیم بار از کشتی به قطار را شاهد بودیم که با همکاری گمرک و شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام شد و همچنان با قدرت ادامه دارد.
به گفته رسولی، در فروردین سال جاری ۱۶۸ هزار تن بار جدید هم جذب ریل شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: از آغاز سال جاری تابحال با استقرار تونل های ضدعفونی در پایانه های مرزی، سهم ریل در صادرات و واردات کالا را ۵۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دادیم.
وی با اشاره به اینکه هنوز خبری از تسهیلات حمایتی کرونایی از شرکت های ریلی نیست، اظهار داشت: هزینه بلیت ها به صورت کامل به مسافران مسترد شده است.
1399/02/10
20:08:45
5.0 / 5
2273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما