وزیر راه

تیرماه افتتاح بخشی از مسكن ملی

تیرماه افتتاح بخشی از مسكن ملی

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی از افتتاح بعضی از پروژه های مسكن ملی در تیرماه اطلاع داد و همینطور اظهار داشت: ۱۱۳ هزار راننده اتوبوس، مینی بوس و تاكسی كرایه بین شهری در شمول دریافت وام حمایتی كرونا قرار گرفتند.محمد اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره طرح اقدام ملی مسکن تصریح کرد: از مرداد ماه سال قبل و بلافاصله بعد از شروع طرح، ساخت این پروژه ها را آغاز کردیم و امیدواریم در تیرماه سال جاری شاهد آغاز تحویل این واحدها باشیم.
وی افزود: امیدواریم رقابتی که بین استان ها برای ساخت این واحدها شکل گرفته، کارساز باشد و دستگاه های مختلف هر چه سریع تر پروژه های مسکن ملی خویش را جلو ببرند تا بتوانیم تا آخر سال، آن تعداد واحدی را که تعهد کرده ایم، به بهره برداری برسانیم.
اگر کارگاه های ساختمانی، پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند، متوقف می شوند
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به اینکه آیا با عنایت به شیوع کرونا، کارگاه های ساختمانی مسکن ملی متوقف مانده یا در حال فعالیت هستند؟، اظهار داشت: در استان های مختلف، ستادهای استانی مبارزه با کرونا تصمیمات مختلفی گرفتند؛ این تصمیم گیری ها بگونه ای بود که هنوز هم برخی پروژه های مسکن ملی در چند استان، اجازه آغاز فعالیت ندارند.
وی اضافه کرد: در بعضی استان ها هم امکان فعالیتهای ساخت و ساز وجود داشت، اما سازنده در شهر دیگری اقامت داشت که به علت ممنوعیت ترددهای بین استانی، امکان شروع فعالیت ساختمانی برای سازنده وجود نداشت. از همین رو با ستادهای مبارزه با کرونای استان های دارای چنین محدودیت هایی هماهنگ کردیم تا پروژه های بزرگ فعالیت خویش را آغاز کنند اما برخی از سازنده ها به محل کارگاه نرفتند.
اسلامی خاطرنشان کرد: از شنبه گذشته که ترددهای بین استانی آزاد شد، به نظر می آید از این به بعد دیگر نباید مانعی برای فعالیت باردیگر پروژه ها وجود داشته باشد؛ اما یک الزامی هم وجود دارد و آن اینکه پروتکل های بهداشتی ابلاغ گردیده دقیقاً رعایت شود؛ اگر این پروتکل ها رعایت نشود، بازرسان بهداشت محیط موظف می باشند پروژه های عمرانی و ساختمانی را متوقف کنند؛ این پروتکل ها ابلاغ گردیده و وزارت بهداشت هم بر رعایت آنها نظارت خواهد نمود.
تسهیلات کرونایی به رانندگان اتوبوس
وزیر راه و شهرسازی درباره مذاکره وزارت راه (سازمان راهداری) با وزارت کار (سازمان تأمین اجتماعی) در مورد پشتیبانی از رانندگان اتوبوس در دوران بیکاری کرونایی، خاطرنشان کرد: برای رانندگان اتوبوس، مینی بوس و تاکسی کرایه بین شهری که ۱۱۳ هزار نفر هستند، نام، نام خانوادگی، کد ملی و شماره کارت هوشمند آنها را به سازمان تأمین اجتماعی داده ایم که متناسب با میزان زیانی که متحمل شدند، مشمول وامی شوند که مقرر است به ۴ میلیون نفر از جانب وزارت رفاه پرداخت گردد.


1399/02/07
13:16:27
5.0 / 5
1894
تگهای خبر: ارز , جت , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما