در گفت وگو با هم پیما مطرح شد

مهم ترین خواسته جامعه كارگری در هفته كارگر

مهم ترین خواسته جامعه كارگری در هفته كارگر

هم پیما: یك كارشناس حوزه كار بهبود وضع معیشت كارگران و جلوگیری از واردات بی رویه كالا را مهم ترین خواسته جامعه كارگری در هفته كارگر عنوان نمود.


حمید نجف در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: جامعه شریف و زحمتش كارگری توقع زیادی ندارد و داشتن یك زندگی ساده و بدون تجمل كه در آن از حقوق و حداقل های قانون كار برخوردار باشد را جزو كمترین خواسته ها و مطالبات خود می داند.
وی افزود: باوجود آنكه در سالهای اخیر بیشترین لطمه را از شرایط اقتصادی و افزایش هزینه ها و برخی سوء مدیریتها دیده اند اما این مساله موجب نشده از كار و تولید دست بردارند و در موقعیتهای مختلف در صحنه حاضر شده اند.
كارگران موتور محركه تولید و اشتغال
نجف با اشاره به نامگذاری امسال به نام" جهش تولید" اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سالهای اخیر روی مباحث اقتصادی و خودكفایی در اقتصاد تاكید داشته و دارند و این مساله از باب رابطه بین كارگر و كارفرما حایز اهمیت است؛ چونكه كارگران، موتور محركه تولید و اشتغال هستند و باید انگیزه لازم برای جهش تولید را داشته باشند و كارفرمایان باید این انگیزه را به كارگران بدهند و در جهت بهبود وضع معیشتی آنها بكوشند.
جلوگیری از واردات بی رویه كالا به كشور
وی جلوگیری از واردات بی رویه كالا را یكی از خواسته های جامعه كارگری عنوان نمود و اظهار داشت: یك سری اجناس هستند كه می توانیم در داخل تولید نماییم و نیازی به واردات آنها نداریم ولی به سبب برخی سیاستگذاری ها، اجازه واردات آنها را می دهیم در صورتیكه با این كار تولید داخلی را گرفتار مشكل و كارگران را بیكار می نماییم پس سیاستگذاران باید توجه داشته باشند به محصولاتی كه توان تولید آنها در داخل وجود دارد مجوز واردات ندهند تا تولیدكننده داخلی و كارگر از این مساله لطمه نبینند.
اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به كالاهای لوكس وغیر ضرور!
این كارشناس حوزه كار اشاره كرد: در مساله ارز ۴۲۰۰ تومانی كه بتازگی عنوان شد، دولت این ارز را برای موارد خاص مثل تامین داروی بیماران مختص كرده است ولی متاسفانه در گزارشها می بینیم كه ارز ۴۲۰۰ تومانی به اجناسی كه نیازی به آن نداریم اختصاص یافته یا صرف خرید كالاهای لوكس و تجملی شده است.
منبع:

1399/02/04
20:14:47
5.0 / 5
2056
تگهای خبر: ارز , اشتغال , تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما