توسعه صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما با مشاركت دانش بنیان ها در دستور كار معاونت علمی

توسعه صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما با مشاركت دانش بنیان ها در دستور كار معاونت علمی

به گزارش هم پیما دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته با اشاره به لزوم كشور برای توسعه صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما اظهار داشت: در این راستا امسال این صنعت با مشاركت شركت های دانش بنیان فعال در این حوزه توسعه می یابد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، دكتر منوچهر منطقی توسعه صنعت تعمیرات هواپیما را یكی از پروژه های ملی كشور دانست و اضافه كرد: هرچند صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما یكی از صنایع رو به رشد جهانی به حساب می آید، ولی در ایران چندان توسعه نداشته و در این سال ها نتوانسته جایگاه مناسبی را كسب كند.
وی با اشاره به فعالیت شركت های دانش بنیان در این عرصه، تصریح كرد: با عنایت به تحریم های اعمال شده ضد كشور چاره ای جز تأمین نیازهای داخلی با توانمندی های بومی نداریم؛ ازاین رو ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی تلاش دارد تا با استفاده از ظرفیت های دانش بنیانی در كشور، امكان تعمیر و نگهداری هواپیمای تجاری در كشور را فراهم آورد.
منطقی افزود: یكی از مهم ترین اولویت های سال جاری این ستاد، توسعه صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما است و برای تحقق آن از شركت های دانش بنیان، شتاب دهنده ها و متخصصان داخلی بهره می گیرند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته افزود: این صنعت سودآوری زیادی برای كشور دارد و با عنایت به ظرفیت ها و توانمندی هایی كه در داخل كشور وجود دارد، می توانیم در این عرصه به خودكفایی برسیم و اقتصاد كشور را هم توسعه دهیم.1399/01/20
19:14:28
5.0 / 5
2448
تگهای خبر: توسعه , شركت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما