امكان تخلیه مستقیم كشتی های حامل غلات به واگن قطار فراهم گردید

امكان تخلیه مستقیم كشتی های حامل غلات به واگن قطار فراهم گردید

به گزارش هم پیما هرمزگان مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: با همكاری شركت راه آهن و سازمان بنادر؛ امكان تخلیه مستقیم كشتی های حامل غلات به واگن قطار فراهم و به شهر مقصد ارسال شد.اله مراد عفیفی پور شب گذشته(۱۷ فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینكه توسعه حمل و نقل چندوجهی (افزایش سهم ریل در بنادر كشور) بعنوان یك راهبرد درسال جهش تولید، در دستور كار قرارگرفته است، اضافه كرد: ما به دنبال توسعه فعالیتهای ریلی در بندر شهیدرجایی هستیم.

مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان كرد: برپایه هدف گذاری انجام گرفته تمام تلاش خویش را به كار خواهیم گرفت تا بتوانیم سهم قابل توجهی از بار را از راه ریل به بندر وارد و یا از بندر خارج نماییم.

وی افزود: استفاده از حمل و نقل ریلی در بندر شهید رجایی نیازمند مشاركت همه دستگاه ها، صاحبان كالا و انجام اقدامات مطالعاتی است.

عفیفی پور به زیرساخت های ریلی بوجود آمده در بندر شهیدرجایی اشاره نمود و اظهار داشت: تعمیرات اساسی خطوط ریلی، اصلاحات ترافیكی معابر مشترك جاده با ریل و همینطور ایجاد سیستم زهكشی درخطوط ریلی با هدف پیشگیری از خوردگی و پوسیدگی ریل در خطوط جدید از مهمترین اقدامات در این حوزه می باشد.

وی با اشاره به انجام بی وقفه تخلیه كالاهای اساسی در بندر شهید رجایی، اضافه كرد: فعالیت تخلیه و بارگیری به شكل مستمر و البته با نرم مناسب در حال انجام می باشد.

عفیفی پور خاطرنشان كرد: در حال تخلیه یك فروند كشتی حامل گندم به میزان بیشتر از ۶۹ هزار تن هستیم كه برپایه برنامه ریزی صورت گرفته با راه آهن جمهوری اسلامی ایران، عمده بار این كشتی به صورت مستقیم با قطار بارگیری(پس از ارزیابی های گمركی) و به مقصد نهایی ارسال می شود.

وی تصریح كرد: تا آخر فروردین ماه ۵ كشتی گندم در بندر شهیدرجایی پهلو خواهد گرفت، از اینرو مقرر شده بخش عمده محموله ها از راه حمل و نقل ریلی وارد كشور شود.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، تفاهم نامه همكاری بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران اواخر اسفند ماه سال قبل امضاء شده است.
1399/01/17
16:08:44
5.0 / 5
2272
تگهای خبر: ارز , بندر , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما