مدیركل بنیاد مسكن سیستان و بلوچستان:

راه اندازی برخی خانه های صدمه دیده از سیل به مرحله سقف رسید

راه اندازی برخی خانه های صدمه دیده از سیل به مرحله سقف رسید

هم پیما: مدیركل بنیاد مسكن سیستان و بلوچستان با اشاره به اینكه چهار واحد مسكونی صدمه دیده از سیل دیماه به مرحله سقف رسیده است، اظهار داشت: به واحدهای تخریبی شهری ۵۰ میلیون تومان وام و ۱۲ میلیون تومان كمك بلاعوض تعلق می گیرد.


خلیل منبتی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در سیل دیماه ۱۳۹۸ به صورت كلی ۲۵ هزار واحد تخریب یا گرفتار خسارت شدند كه برای همه آنها تشكیل پرونده شده است.
وی درباره میزان پیشرفت فیزیكی ۲۵ هزار واحد خسارت دیده از سیل سیستان و بلوچستان، خاطرنشان كرد: تابحال ۶۶۶ واحد به مرحله آواربرداری، ۱۷۵۴ مورد پی كنی، ۶۰۵ واحد آرماتور بندی، ۳۴۹ مورد فوندانسیون، ۶۷ واحد اسكلت، ۲۷ مورد دیوار چینی و چهار واحد به مرحله سقف رسیده است.
مدیركل بنیاد مسكن سیستان و بلوچستان با اشاره به رقم تسهیلات به هر واحد مسكونی اظهار داشت: به هر واحد شهری ۵۰ میلیون تومان وام و ۱۲ میلیون تومان كمك بلاعوض تعلق می گیرد. به واحدهای روستایی هم ۴۰ میلیون تومان وام و ۱۰ میلیون تومان كمك بلاعوض پرداخت می شود. واحدهای تعمیری هم ۱۵ میلیون تومان تسهیلات و ۵ میلیون تومان كمك بلاعوض دریافت می كنند.

وام كافی نیست؛ مردم هم پول بیاورند
وی در پاسخ به این سؤال كه آیا مبالغ مذكور برای تكمیل واحدهای خسارت دیده كافی است یا خیر، تصریح كرد: رویكرد این است كه تمام واحدها در مقابل زلزله و سیل های احتمالی آینده از ایمنی لازم برخوردار باشند. بنابراین با عنایت به هزینه ها، تسهیلات به تنهایی برای تكمیل واحدها كفایت نمی كند و متقاضیان هم باید از خود آورده داشته باشند.

سیل نوروز خسارت چندانی نداشت
منبتی خاطرنشان كرد: در سیستان و بلوچستان اخیراً دو بار سیل آمد كه یكی پیش از سالجاری در دیماه و دیگری در سال جدید بود. خوشبختانه سیل نوروز خسارت چندانی نداشته و فقط معدودی واحد مسكونی در بخش ‏تیس، تخریب یا گرفتار خسارت شدند. این تعداد البته كسانی بودند كه در حریم به صورت غیرمجاز مبادرت به ساخت و ساز كرده بودند.
وی اضافه كرد: با این وجود واحدهای خسارت دیده بررسی و برای تشكیل پرونده جهت انجام عملیات بازسازی به بانك عرضه شدند.
مدیركل بنیاد مسكن استان سیستان و بلوچستان با اشاره به خسارت های سیل دیماه ۱۳۹۸ كه به واحدهای مسكونی این استان وارد شد، تصریح كرد: در سیل دیماه ۱۳۹۸ استان سیستان و بلوچستان ۱۶ هزار و ۲۵۰ واحد تخریب شد كه از این تعداد ۲۱۵۰ واحد شهری و ۱۴ هزار و ۳۰۰ واحد روستایی است. ۸۰۰۰ واحد هم تعمیری است كه مجموع كل خسارات به ۲۵ هزار مورد می رسد.
منبتی با اشاره به زمان كوتاه برای جذب اعتبارات و تلاش شبانه روزی به منظور تشكیل پرونده برای تمام ۲۵ هزار واحد، كل اعتبارات تخصیصی را ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود.

معرفی ۳۰۰۰ نفر به بانك
وی با اشاره به اینكه تابحال حدود ۳ هزار واحد به بانك معرفی شده اند، اضافه كرد: از این تعداد برای ۲۱۸ واحد عقد قرارداد شده است. برای سهولت كارها نماینده بانك به روستاها می رود و امور بانكی را انجام می دهد.1399/01/12
14:59:14
5.0 / 5
2203
تگهای خبر: بانك , ساخت , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما