سال جهش تولید،

نقش راهبردی بنادر در تحقق جهش تولید

نقش راهبردی بنادر در تحقق جهش تولید

هم پیما: معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود كه بنادر نقش راهبردی و جایگاه خاصی در كشور دارند و می توانند به رونق تولید و جهش تولید كه توسط مقام معظم رهبری در سال قبل و امسال بعنوان شعار سال انتخاب شده است، كمك نماید.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، رهبر معظم انقلاب روز گذشته در لحظه تحویل سال ۱۳۹۹، امسال را با عنوان سال «جهش تولید» نامگذاری كردند و فرمودند "باید با كار ۱۰ برابری، تولید به جایی برسد كه در زندگی مردم اثر بگذارد". ایشان خطاب به دست اندركاران تاكید كردند "جوری عمل كنید كه با جهش تولید تغییری محسوس در زندگی مردم بوجود آید. البته لازمه تحقق این هدف برنامه ریزی است و بخش های مختلف مانند سازمان برنامه، مجلس و مركز تحقیقات آن، قوه قضاییه، مجموعه های دانش بنیان و گروه های پرشمار جوان، مبتكر و فعال باید در این برنامه ریزی ها شركت كنند".
دراین زمینه، فرهاد منتصركوهساری - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی - در گفت و گو با ایسنا، درباره نقش سازمان بنادر و حمل و نقل دریایی برای محقق شدن این مهم اظهار نمود: وقتی كه می گوییم ۹۰ درصد كالاهای جهان و مورد نیاز هشت میلیارد نفر از انسان ها بوسیله بنادر تامین می شود، وقتی می گوییم ۷۹۳ میلیون TUE كانتینر بوسیله دریا و بندر تامین می شود، ایران هم در گوشه ای از این آمارها با ۸۰ میلیون نفر جمعیت قرار دارد و ایران هم ۹۰ درصد كالاهایش را از این طریق تامین می كند؛ بدین سبب بنادر جایگاه راهبردی و خاصی در كشور دارند و سهم بسزایی در رونق تولید و جهش تولید دارند.
وی ادامه داد: در حوزه های مختلف كالاهای صادراتی، ترانزیت و كالاهای وارداتی نیاز اساسی كشور عموما بوسیله بنادر تامین می شود؛ بدین سبب می توان پایین آوردن هزینه تمام شده جابجایی این كالاها بوسیله بنادر به رونق تولید و جهش آن كمك كرد و این خود نقش آفرینی بسزایی دراین زمینه به شمار می آید.
كوهساری اظهار داشت: فرآوری كالا و ایجاد ارزش افزوده در آن نیز از دیگر كارهایی است كه در بنادر كشور اتفاق می افتد كه این خود در تحقق شعار امسال می تواند اثرگذار باشد. كما اینكه در سال قبل بنادر نقش بسزایی در رونق تولید و كمك به تولیدكنندگان داشتند.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اظها كرد: در زمینه تولید سرمایه گذاری در بنادر نیز بسیار حائز اهمیت می باشد، چونكه دراین زمینه می توان از ظرفیت های بخش خصوصی و تولیدكنندگان داخلی بهره برد و سازمان بنادر و دریانوردی در سال قبل این مهم را انجام داد و امسال نیز با جدیت بیشتر آنرا دنبال می كند تا بتواند پیام مقام معظم رهبری را كه در سال قبل رونق تولید و امسال جهش تولید بود، جامه عمل بپوشاند، چونكه باتوجه به شرایط تحریم كنونی تنها راه برون رفت از مشكلات در جهش تولید و حفظ اشتغال است.
منبع:

1399/01/03
12:04:46
5.0 / 5
2237
تگهای خبر: ارز , اشتغال , بندر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما