مدیر مركز مدیریت راه ها به هم پیما خبر داد

كاهش ۴۴ درصدی تردد در جاده ها

كاهش ۴۴ درصدی تردد در جاده ها

به گزارش هم پیما مدیر مركز مدیریت راه ها از كاهش حدود ۴۴ درصدی تردد در جاده ها و محورهای شریانی و اصلی كشور اطلاع داد و اظهار داشت: امید داریم كه با عنایت به سفارش های ستاد مقابله با كرونا این میزان كاهش ها به بیشتر از ۸۰ درصد برسد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع كرونا در كشور و افزایش آمارمبتلایان و جان باختگان، مسؤلان دستگاه های مختلف بخصوص وزارت خانه های راه و شهرسازی و بهداشت و درمان و آموزش پزشكی سفارش كردند كه مرد در روزهای نوروز حتی المقدور سفرهای غیر ضرور خویش را لغو كنند و در خانه بمانند.
اكنون درباره آخرین وضعیت تردد در جاده های كشور علی اكبر آشوری - مدیر مركز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای - به ایسنا اظهار داشت: هم اكنون جاده های كشور شلوغ نیست و فقط امكان دارد در بعضی از مبادی خروجی و ورودی كشور كه گیت های كنترل و غربالگری ویروس كرونا هست، ترافیك بیشتر باشد كه البته این گیت ها با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی، نیروی انتظامی، استانداری ها و هلال احمر راه اندازی شده و غربالگری مردم را انجام می دهند و محدودیت های اعلام شده را اعمال می كنند.
وی اضافه كرد: تنها گزارش ترافیكی كه تابحال به دست ما رسیده این است كه در محورهای شمالی تردد روان وجود دارد و فقط در محور فیروزكوه در حوالی شهر دماوند ترافیك نیمه سنگین گزارش شده است. همینطور در محور تهران - قم محدوده عوارضی اول ترافیك نیمه سنگین وجود دارد اما در دیگر محورهای اصلی و شریانی كشور ترافیكی گزارش نشده است.
آشوری درباره آخرین وضعیت تردد در جاده های مختلف كشور اظهار نمود كه بر مبنای آخرین آمارهای دریافت شده تردد در محورهای شریانی اصلی كشور در ۲۷ اسفند ماه سال جاری (دیروز) نسبت به ۲۷ اسفند ماه سال قبل ۴۴ درصد كاهش داشته است كه البته امیدواریم با عنایت به سفارش های بهداشتی اعلام شده و برای شكستن زنجیره انتقال ویروس كرونا میزان كاهش این ترددها تا بیشتر از ۸۰ درصد هم برسد.
آشوری اظهار داشت: تردد در محورهای استان مازندران در ۲۷ اسفند سال جاری نسبت به روز قبل سه درصد و نسبت به همین روز پارسال ۴۵ درصد كاهش یافته است. همینطور تردد در جاده های استان گیلان در همین تاریخ نسبت به روز پیش از آن هشت درصد و نسبت به روز مشابه سال قبل ۶۰ درصد كاهش را نشان داده است.
وی اظهار نمود: تردد در محورهای جاده قم در ۲۷ اسفند سال جاری نسبت به روز پیش از آن هفت درصد و نسبت به روز مشابه سال قبل ۴۹ درصد كاهش یافته است. همینطور تردد در محورهای استان اصفهان در همین تاریخ نسبت به روز پیش از آن یعنی ۲۶ اسفند ماه سال جاری شش درصد و نسبت به روز مشابه سال قبل ۵۴ درصد كاهش داشته است.1398/12/28
21:21:44
5.0 / 5
2387
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما