نماینده كارگران در شورای عالی كار:

كرونا جلسه دستمزد كارگران را تعطیل كرد

كرونا جلسه دستمزد كارگران را تعطیل كرد

به گزارش هم پیما نماینده كارگران در شورای عالی كار با بیان این كه با وجود درخواست تشكیل جلسه دستمزد سال 1399 همچنان منتظر ارسال دعوت نامه ها هستیم، اظهار داشت: اگر به سبب كرونا و رعایت مسائل بهداشتی برگزاری جلسه دستمزد به تعویق افتاده، آمادگی داریم حتی در حالت قرنطینه و در یك كمپ جداگانه به بحث دستمزد كارگران ورود نماییم.


ناصر چمنی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: قرار بود هفته گذشته جلسه بررسی دستمزد كارگران تشكیل گردد كه تحت تاثیر سایه كرونا این اتفاق نیفتاد، بعد از آن به معاونت روابط كار پیشنهاد كردیم كه باتوجه به زمان كمی كه تا آخر سال باقی مانده، كمپ جداگانه ای را با رعایت شرایط و نكات بهداشتی پیش بینی كنند تا به مقوله ی دستمزد كارگران ورود نماییم و حتی حاضریم برای تعیین دستمزد در شرایط قرنطینه به سر ببریم.
نماینده كارگران در شورای عالی كار درباره ی احتمال لغو جلسات دستمزد كارگران به سبب شیوع ویروس كرونا و موكول شدن آن به پس از عید، اظهار نمود: چند سال قبل این اتفاق افتاد، اما پایه حقوق كارگران را ۲۹ اسفندماه مشخص و نهایی كردیم فقط تعیین سایر سطوح مزدی به پس از تحویل سال موكول شد.
چمنی با بیان این كه موكول شدن جلسات تعیین دستمزد به فروردین ماه تبعات بسیاری دارد، اشاره كرد: خیلی از بنگاه ها، شركت ها حتی بیمه ها تحت تاثیر مصوبه دستمزد هستند. اگر نتوانیم دستمزد را مشخص نماییم آن طرف سال گرفتار مشكل می شویم.
او در آخر تشكیل هرچه سریع تر جلسه تعیین دستمزد را خواهان شد و اظهار داشت: سال قبل این موقع در مورد درصد افزایش حداقل حقوق بحث می كردیم ولی امسال حتی یك جلسه رسمی درباب بحث دستمزد برگزار نشده و مذاكره جدی میان نمایندگان كارگری و كارفرمایی و دولت صورت نگرفته است، پس از معاونت روابط كار می خواهیم با درخواست برگزاری هرچه سریع تر جلسه دستمزد سال ۱۳۹۹ با پیش بینی تدابیر لازم كرونایی موافقت كند.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در صورتیكه به انتها سال ۱۳۹۸ تنها ۱۲ روز باقی مانده شورای عالی كار هنوز به مذاكرات جدی دستمزد سال آینده كارگران ورود نكرده است. كمیته دستمزد شورای عالی كار در هفته های گذشته هزینه سبد معیشت كارگران را چهار میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین كرد.
منبع:

1398/12/17
14:53:41
5.0 / 5
2226
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما