در گفت وگو با هم پیما اعلام شد:

ایجاد ۱۱۴ روستای بدون بیكار

ایجاد ۱۱۴ روستای بدون بیكار

به گزارش هم پیما مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید از ایجاد 114 روستای بدون بیكار در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: با اجرای طرح روستای بدون بیكار، شاهد شكل گیری روستاهایی با نرخ بیكاری صفر درصد خواهیم بود.


اصغر نوراله زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به هدفگذاری تاسیس هزار صندوق خرد محلی، اظهار نمود: صندوق های خرد محلی همچون منابع تامین سرمایه و اعتبار مورد نیاز تولید كنندگان روستایی هستند و صندوق كارآفرینی امید با هدف رونق بخشیدن به كسب و كارهای كوچك و خانگی، ترویج كارآفرینی، اشتغالزایی و توان افزایی برای زنان روستایی و توسعه اقتصاد خانوارهای روستایی علاوه بر راه اندازی ۲۰۰۰ صندوق محلی در استانهای مختلف، به دنبال تاسیس هزار صندوق دیگر است.

وی از ایجاد ۱۱۴ روستای بدون بیكار در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: مهمترین هدف طرح روستای بدون بیكار، كاهش نرخ بیكاری در جوامع روستایی است و در امتداد چشم انداز ایران ۱۴۰۴ با اجرای طرح روستای بدون بیكار و استفاده از فرصتها و امكانات روستاها، به دنبال دستیابی به جامعه ای روستایی با صفر درصد بیكاری هستیم.

نوراله زاده در عین حال به گسترش كارهای گردشگری و بوم گردی در روستاها اشاره نمود و اظهار داشت: ارائه خدمات در بوم گردی ها باید به شكلی باشد كه مسافران و گردشگران از خدمات آنها رضایت داشته باشند.

مدیرعامل صندوق كارآفرینی امید، نهادینه سازی توسعه روستایی مبتنی بر كسب و كارها را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: درحوزه نهادسازی سعی كردیم نهادهای توسعه ای با محوریت كسب و كارها در روستا شكل بگیرد تا تامین مالی در محیط های روستایی صورت گیرد و معتقدیم در حوزه تامین مالی خرد، مدل صندوق های خرد محلی مدل بسیار مطلوبی برای تامین مالی متناسب با روستاها خواهد بود.
منبع:

1398/12/14
13:22:27
5.0 / 5
2289
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما