نماینده كارگران در شورای عالی كار:

از آسمان هم سنگ ببارد آماده مذاكره ایم

از آسمان هم سنگ ببارد آماده مذاكره ایم

به گزارش هم پیما نماینده كارگران در شورایعالی كار با بیان این كه هنوز دعوت نامه برای تشكیل جلسه دستمزد شورایعالی كار به دست ما نرسیده است، اظهار داشت: چه كرونا باشد چه از آسمان سنگ ببارد آمادگی خویش را برای برگزاری جلسات دستمزد كارگران اعلام می نماییم.


ناصر چمنی در گفت و گو با ایسنا، درباره مصوبه افزایش دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حداقل حقوق كارمندان در سال آینده كه توسط كمیسیون تلفیق به تصویب رسیده، اظهار نمود: بااینكه پروسه تعیین دستمزد كارگران در شورای عالی كار صورت می پذیرد ولی ما این مصوبه را به فال نیك می گیریم و نقطه قوتی برای مذاكرات دستمزد سال ۱۳۹۹ كارگران می دانیم.
وی افزود: كمیته دستمزد هفته گذشته توانست رقم سبد معیشت كارگران را بعنوان مبنای مذاكرات جدی دستمزد نزدیك پنج میلیون تومان مصوب كند، اما مصوبه كمیسیون تلفیق هم از نظر ما مبنای خوبی برای تصمیم گیری خواهد بود.
نماینده كارگران در شورای عالی كار اشاره كرد: زمانی در جلسات دستمزد شورای عالی كار، كارفرمایان به افزایش حقوق كارمندان استناد می كردند و آنرا برای افزایش حقوق كارگران پیشنهاد می كردند. حالا كه كمیسیون تلفیق افزایش ۵۰ درصدی را برای حقوق های پایین و یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی كارمندان تصویب كرده، می توانیم ما هم به آن استناد نماییم.
چمنی افزود: مشكل ما در بحث دستمزد این است كه یك گروه حداقل بگیر و یك گروه سایر سطوح مزدی داریم و ناچاریم در دو مبنا دستمزد تعیین نماییم ولی تاكید ما همواره بر حداقل بگیران بوده است، چون برابر آمارها بیشتر از ۸۰ درصد كارگران حداقل بگیرند و آن ۱۵ درصدی كه در سایر سطوح مزدی قرار می گیرند هم بجای یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، یك میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی دارند و تنها به خاطر ۲۰۰ هزار تومان باید در سایر سطوح مزدی تعریف شوند.
نماینده كارگران در شورای عالی كار با بیان این كه گروه كارگری در سال های گذشته دیدگاه های خودرا در بحث مطالبه گری مزد پخته تر و كارشناسی تر مطرح كرده است، اظهار نمود: سال های سال است كه دستمزد كارگران دیگر به شیوه سنتی تعیین نمی گردد و ما بر تكیه بر دیدگاه های علمی و كارشناسی پیش می رویم. گروه كارگری برای تشكیل جلسات دستمزد آمادگی دارد و تمام مدارك و ارقام مورد نیاز جهت بررسی دستمزد و افزایش حقوق كارگران را در اختیار دارد.
وی درانتها درباره احتمال برگزاری جلسه تعیین مزد كارگران در هفته جاری اظهار نمود: احتمال این كه جلسه دستمزد هفته آینده تشكیل گردد زیاد است چون هنوز دعوت نامه ها به دست ما نرسیده است، ولی ما نمایندگان كارگران به صراحت اعلام می نماییم چه كرونا باشد چه از آسمان سنگ ببارد برای تشكیل و برگزاری جلسات دستمزد كارگران آماده ایم.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، كمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ بتازگی افزایش دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حقوق را درباب كارمندان حداقل بگیران را به تصویب رسانده است. كمیته دستمزد شورای عالی كار در هفته اخیر هزینه ماهانه سبد معیشت كارگران را چهار میلیون و ۹۴۰ هزار تومان اعلام نمود.1398/12/12
19:27:48
5.0 / 5
2259
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما