پرونده مسكن مهر پردیس آخر ۹۹ بسته می شود

پرونده مسكن مهر پردیس آخر ۹۹ بسته می شود

به گزارش هم پیما مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس اظهار داشت: از ۸۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسكن مهر پردیس تابحال ۴۵ هزار واحد افتتاح شده و مابقی تا آخر سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، سیدمهدی هدایت در مراسم بهره برداری از ۱۰ هزار واحد مسكن مهر پردیس اظهار داشت: امروز بیشتر از ۱، ۴۰۰ میلیارد تومان پروژه به اتمام رساندیم كه با این افتتاح ها از مجموع ۸۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسكن مهر پردیس تابحال ۴۵ هزار واحد به بهره برداری رسیده است.
وی اضافه كرد: تا آخر اردیبهشت ۹۹، تعداد ۱۵ هزار واحد دیگر تحویل می شود كه مجموعاً به ۶۰ هزار واحد می رسد و تا آخر شهریور ۹۹ هم ۱۸ هزار واحد دیگر هم افتتاح می شود. ۴ هزار و ۵۰۰ واحد هم به جاماندگان ثبت نام مسكن مهر اختصاص دارد كه با عنایت به این كه ساخت آنها از صفر شروع شده تا آخر سال ۹۹ به طول می انجامد. ازاین رو پرونده مسكن مهر پردیس كه آخرین پروژه مسكن مهر كشور است تا آخر سال ۹۹ بسته خواهد شد.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس اضافه كرد: ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تكمیل واحدهای باقیمانده مسكن مهر منابع نیاز داریم كه قرار نیست این منابع از محل بودجه و اعتبارات دولتی تأمین شود.
به گفته هدایت، محل تأمین این منابع به این شرح است:
هزار میلیارد تومان از محل منابع داخلی شركت عمران شهر جدید پردیس كه از فروش عرصه واحدهای مسكن مهر به دست آمده است.
هزار میلیارد تومان از محل منابع تبصره ۸ قانون بودجه ۹۸ كه احتیاج به مصوبه بانك مركزی دارد.
۸۰۰ میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان كه از بخش افزایش تسهیلات مسكن مهر از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان كه بانك مسكن اعطا می كند تأمین خواهد شد.
هزار میلیارد تومان از محل تهاتر اراضی
۵۰۰ میلیارد تومان از محل قانون بودجه سال ۹۹
۹۰۰ میلیارد تومان از محل درآمد شركت عمران شهر جدید پردیس از بخش قرارداد پروژه های مشاركتی با قرارگاه خاتم و چند شركت دیگر.
هدایت افزود: سال جاری تابحال هزار و ۸۶۲ میلیارد تومان پروژه عمرانی از محل تهاتر، تسهیلات بانكی، آورده های متقاضیان و پروژه های مشاركتی اجرا كرده ایم.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس درباره طرح ملی مسكن اظهار داشت: هزار و ۳۰۰ هكتار از اراضی این شهر جدید برای طرح ملی مسكن در نظر گرفته شده كه از اراضی دولتی تأمین شده و اسناد آنها به این پروژه تعلق می گیرد.
وی اضافه كرد: تابحال ۸ هزار و ۵۰۰ واحد از طرح ملی مسكن را برای ساخت به تعاونی ها واگذار كردیم و ساخت ۳ هزار واحد دیگر هم بزودی به قرارگاه خاتم واگذار خواهد شد. تابحال هزار و ۵۱۶ نفر از ثبت نام كنندگان، واجد شرایط طرح ملی مسكن در پردیس بوده اند.
هدایت با اشاره به اینكه انتخاب واحد مسكن مهر پردیس هم به صورت كامل به پایان رسیده و ۱۰ هزار نفری كه انتخاب واحد نكرده بودند توانستند واحدهای خویش را برگزینند، اظهار داشت: تنها هزار و ۲۰۰ نفر باقی مانده كه مشكل قضائی برای انتخاب واحد دارند.
به گفته این مقام مسئول، ساخت مترو شهر جدید پردیس هم بزودی در دستور كار قرار می گیرد. در همین راستا در هفته گذشته در نشستی با مسؤلان قرارگاه خاتم قرارداد اجرای آنرا به امضا رساندیم كه به صورت مشاركت ۳۰ به ۷۰ درصد میان شركت عمران شهرهای جدید و قرارگاه خاتم به امضا رسید.
این قرارداد احتیاج به مصوبه هیئت دولت دارد.

1398/11/17
16:54:14
5.0 / 5
3087
تگهای خبر: بانك , ساخت , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما