بامداد امروز؛

هواپیمای حادثه دیده كاسپین به فرودگاه ماهشهر منتقل شد

هواپیمای حادثه دیده كاسپین به فرودگاه ماهشهر منتقل شد

هم پیما: هواپیمای شركت كاسپین كه روز گذشته از باند فرودگاه ماهشهر خارج شده و موجب قطع راه ارتباطی ماهشهر - بندرامام خمینی و به عبارتی اهواز شده بود، بامدادان امروز به فرودگاه ماهشهر منتقل شد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، پرواز شماره ۶۹۳۶ شركت هواپیمایی كاسپین كه بامداد دوشنبه از باند فرودگاه ماهشهر خارج شده بود ۱۳۵ مسافر داشت كه خوشبختانه هیچیك از مسافران كاسپین لطمه ندیده اند و همگی در سلامت از هواپیما خارج و به سالن ترانزیت فرودگاه منتقل شدند.
این هواپیما البته به سبب سرعت بالا از محوطه فرودگاه خارج و به بلوار كنار فرودگاه رفت و موجب مسدود شدن جاده ارتباطی ماهشهر به بندرامام خمینی كه مسیر اصلی ارتباطی ماهشهر با شهرهای آبادان و اهواز شد بنا بر این كوشش برای جابه جا كردن لاشه هواپیما از همان ساعت های اولیه شروع شد.
در نهایت مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بامداد امروز اظهار داشت: محور ماهشهر - سربندر كه بامداد روز دوشنبه به سبب خارج شدن هواپیما از باند مسدود شده بود، بازگشایی شد.

غلامعباس بهرامی نیا اظهار نمود: بامداد روز گذشته هواپیمای تهران - ماهشهر بنا به دلایلی كه هنوز معین نمی باشد، گرفتار حادثه شده و در كمربندی ماهشهر - سربندر در نزدیكی پل فرودگاه از باند خارج شد.
وی اضافه كرد: با به كارگیری تمامی امكانات دستگاه ها همچون اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان و استفاده از شن، بامدادان امروز سه شنبه هواپیما از محور یاد شده خارج و هم اكنون محور ماهشهر - سربندر برای تردد رانندگان باز است.
به گزارش هم پیما به نقل از مهر، در گزارش اولیه سازمان هواپیمایی كشوری مربوط به «خروج هواپیمای مسافربری شركت كاسپین از باند فرودگاه ماهشهر» آورده است: بامداد دوشنبه ساعت ۰۶: ۴۲ شركت هواپیمایی كاسپین با هواپیمای بوئینگ ام دی ۸۸ از تهران به ماهشهر برنامه ریزی شده بود. بعد از انجام هماهنگی های پرواز این هواپیما با ۱۳۶ مسافر و هشت خدمه پروازی در ساعت ۰۶: ۴۲ از باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد به پرواز درآمده و بعد از حدود ۵۰ دقیقه پرواز و اوج گیری تا ارتفاع ۳۲ هزار پایی، آماده فرود در باند ۱۳ فرودگاه ماهشهر شد.

در این زمان هدایت پرواز به عهده خلبان بوده و بعد از فرود در ساعت ۰۷: ۳۶ به وقت محلی هواپیما از انتهای باند خارج شده و بعد از برخورد با فنس حفاظتی از محیط فرودگاه خارج و در ابتدای بلوار اصلی ماهشهر به بندر امام خمینی در فاصله ۱۰۰ متری باند متوقف شده است.
تمامی ۱۴۴ سرنشین هواپیما در سلامت كامل از هواپیما تخلیه شده و با بیان وقوع سانحه از طرف واحد برج فرودگاه، تیم های امدادی در اسرع وقت در محل حادثه حضور یافته و اقدامات مقتضی صورت پذیرفته است و فقط به دو نفر سرنشین لطمه اندكی وارد شده كه نیازمند اقدامات پزشكی خاصی نبوده اند.
همچنین در قسمتی از این گزارش با اشاره به بررسی وضعیت فرودگاه ماهشهر، اشاره شده مستندات اولیه، مصاحبه با خلبان و پرسنل فرودگاه جمع آوری شده است.
بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی كشوری، گزارش نهایی و تكمیلی این سانحه برابر بخشنامه بررسی سوانح و حوادث هوایی، مصوبه هیئت وزیران و همین طور استانداردهای ضمیمه شماره ۱۳ پیمان شیكاگو اعلام می شود.


منبع:

1398/11/08
20:53:51
5.0 / 5
2706
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما