استاندار مركزی خبر داد:

پیش بینی ایجاد پانزده هزار شغل ناشی از سرمایه گذاری خارجی در استان مركزی

پیش بینی ایجاد پانزده هزار شغل ناشی از سرمایه گذاری خارجی در استان مركزی

به گزارش هم پیما ایسنا/مركزی استاندار استان مركزی اظهار داشت: باتوجه به حجم قابل توجه سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در استان مركزی پیش بینی می شود كه حداقل برای پانزده هزار نیروی كار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شود.


سیدعلی آقازاده امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه رفع موانع و مشكلات سرمایه گذاری خارجی كه در شهر صنعتی كاوه ساوه با حضور معاون وزیر اقتصاد برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: با گذشت 41 سال از عمر انقلاب اسلامی بالاترین حجم سرمایه گذاری خارجی در استان مركزی امسال صورت گرفته است.
وی میزان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در استان مركزی را رقمی معادل یك میلیارد و 520 میلیون دلار اعلام نمود و اضافه كرد: این میزان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته دراستان مركزی كه از طرف وزارت اقتصاد و دارایی اعلام شده در تاریخ انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است.
وی سهم شهرستان ساوه از میزان سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در استان مركزی را 300 میلیون دلار اعلام نمود و اضافه كرد: این میزان سرمایه گذاری در شرایطی صورت گرفته است كه كشور ما در جنگ اقتصادی با دشمنان بوده و بیشترین فشارهای اقتصادی و تحریم ها مقابل نظام اسلامی بوده است.
استاندار مركزی اشاره كرد: این میزان سرمایه گذاری خارجی نشانگر تلاش انجام شده توسط وزارت اقتصادو دارایی و سرمایه گذاران است. برگزاری جلسات مستمر به تقویت سرمایه گذاری خارجی و ایجاد اشتغال كمك خواهدنمود.
وی به فعالیت 27 سرمایه گذار در شهرستان ساوه كه منشاء خارجی دارند اشاره نمود و اضافه كرد: برگزاری جلسات هم اندیشی برای پشتیبانی از سرمایه گذاری خارجی سبب حفظ وضع موجود و افزایش آن در سالهای آینده خواهد شد.
آقازاده با تاكید بر اینكه توسعه سرمایه گذاری خارجی سبب رهایی از وابستگی به خارج از كشور خواهد شد، اضافه كرد: با ابلاغ یك میلیارد و 520 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی از طرف وزارت اقتصاد و دارایی و با نهایی شدن طرح های سرمایه گذاری با انتقال ارز و ساخت و تجهیز واحدهای سرمایه گذاری، پیش بینی می شود كه ظرف دو سال آینده حداقل برای 15 هزار نفر اشتغال ثابت و غیرثابت ایجاد شود كه نقش مهمی در كاهش نرخ بیكاری استان خواهد داشت.
منبع:

1398/11/02
22:59:42
5.0 / 5
2174
تگهای خبر: ارز , اشتغال , توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما