وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه دولت:

جعبه سیاه هواپیمای اوكراین در ایران خوانده می شود

جعبه سیاه هواپیمای اوكراین در ایران خوانده می شود

هم پیما: وزیر راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی با یادآوری اینكه مسئول بررسی سانحه سازمان هواپیمایی كشوری است، اعلام نمود كه آماده سازی سخت افزاری و نرم افزاری برای انجام این كار در حال انجام می باشد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره سفر اخیر خود به اوكراین اظهار نمود: در این سفر من حامل پیام تسلیت رئیس جمهور كشورمان به دولت و ملت اوكراین بودم و با رئیس جمهور، قسمتی از كابینه، وزیر خارجه و حمل و نقل اوكراین دیدار داشتم و آنها هم از همراهی ایران تشكر كردند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در این سفر تاكید شد كه روند بررسی سانحه به صورت مشاركتی و طبق دسیپلین مربوط به سوانح صورت گیرد و نتایج نهایی آن نیز اطلاع رسانی شود. این سفر بسیار سفر موثری بود این سانحه هم در دست بررسی دقیق است و نتایج آن اعلام می شود.
وی در پاسخ به این پرسش كه چه كسی مسئول بررسی جعبه سیاه هواپیما است اشاره كرد: جعبه سیاه جزو لایفنك اجزای بررسی سانحه است و سانحه هم در ایران رخ داده و مسئول بررسی سانحه سازمان هواپیمایی كشوری است و این كار در دست بررسی می باشد و آماده سازی سخت افزار و نرم افزار آن در حال انجام می باشد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: یك هیات بررسی سانحه برای بازنگری مدارك هواپیما به اوكراین سفر كرده است، پس از بازگشت این هیات تیم مشتركی با اوكراین و تمامی اعضایی كه طبق قوانین باید در بررسی سانحه شركت نمایند تشكیل می شود. سازمان هواپیمایی ایران پس از سانحه هم با شركت بوئینگ و هم اوكراین تماس گرفته و آنها نیز برای همكاری اعلام آمادگی كرده و نمایندگان خودرا فرستادند و طبق دسیپلیین كار در حال انجام می باشد.
اسلامی درانتها اظهار داشت: اگر این تیم بررسی سانحه در بازگشایی و پردازش اطلاعات به مشكل بخورند ممكنست خودش تصمیم بگیرد چگونه از سایر كسانی كه امكانات دارند كمك بگیرد.
منبع:

1398/11/02
14:46:05
5.0 / 5
2497
تگهای خبر: سفر , شركت , نرم افزار , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما