دبیر خانه كارگر ساوه و زرندیه تشریح كرد:

نگرانی های كارگری در ایام پایانی سال

نگرانی های كارگری در ایام پایانی سال

به گزارش هم پیما ایسنا/مركزی دبیر خانه كارگر تشكیلات ساوه و زرندیه اظهار داشت: با قرار گرفتن در ایام پایانی سال، نگرانی جامعه كارگری درباب احتمال اخراج از كار و عدم پرداخت حقوق و مطالبات اختتام سال تشدید می شود.


داوود میرزایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: پرداخت نكردن حقوق، عیدی و سنوات برخی كارگران شركت های تولیدی و صنعتی در ایام اختتام سال، اولین نگرانی جامعه كارگری است و آنها از اینكه شب عید به سبب قرار گرفتن در تنگنای اقتصادی قادر به تامین نیازهای فرزندان و كالاهای مورد نیاز نوروز نباشند، نگران بوده و استرس دارند.
وی اضافه كرد: خالی بودن سفره كارگران در شب عید و شرمنده شدن آنها نزد خانواده چالش جدی پیش روی كارگران در ایام پایانی سال است.
دبیر خانه كارگر ساوه و زرندیه نبود امنیت شغلی، قراردادهای كوتاه مدت یك ماهه و گاهی قراردادهای سفید امضا را دومین نگرانی جامعه كارگری برشمرد و اضافه كرد: كارگران در ایام پایانی سال نگران هستند كه با شروع سال جدید نتوانند به شغل قبلی خود ادامه دهند و این احتمال وجود دارد كه كارفرمایان مبادرت به تعدیل نیرو كنند.
وی از كارفرمایان و مدیران دولتی خواست تا با اتخاذ راهكارهای عملی ضمن پشتیبانی از تولید كشور اجازه ندهند در میان جامعه كارگری نگرانی ایجاد شود و كلیه مطالبات و معوقات كارگران پیش از شروع سال جدید پرداخت گردد.
وی همین طور از نظام بانكی كشور و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و نیز ادارات تامین اجتماعی و امور مالیاتی خواست تا با كمك به صنعت و با تقسیط یا استمهال مطالبات بخش های دولتی اجازه دهند كه مدیران و كارآفرینان پرداخت مطالبات كارگری را در اولویت قرار دهند.
منبع:

1398/10/28
15:10:42
5.0 / 5
2119
تگهای خبر: بانك , تولید , جت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما