فرانسه هم جهت بررسی سقوط هواپیما اعلام آمادگی كرد

فرانسه هم جهت بررسی سقوط هواپیما اعلام آمادگی كرد

به گزارش هم پیما فرانسه هم برای پیوستن به كارگروه تخصصی بررسی علل و نحوه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ ایرلاین اوكراینی در تهران اعلام آمادگی كرد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، طبق گزارش رویترز، فرانسه روز جمعه در مورد همكاری و مشاركت جهت بررسی و تحقیقات مربوط به سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ ایرلاین اوكراین اینترنشنال اعلام آمادگی كرده است.
مطابق قوانین و قوانین بین المللی، از آنجایی كه محل سقوط این هواپیمای اوكراینی حوالی تهران بوده است، ایران مسئولیت انجام تحقیقات و بررسی های مربوط به علل و نحوه حادثه را برعهده دارد.
اما با عنایت به آنكه هواپیمای مذكور به ایرلاین اوكراین اینترنشنال تعلق داشته و ساخته شركت بوئینگ آمریكا بوده است، ایالات متحده و اوكراین هم در تحقیقات مربوطه همكاری و مشاركت خواهند داشت. همینطور فرانسه هم در این امر دخیل خواهد بود؛ چونكه موتور این هواپیما در این كشور ساخته شده است.
دقایقی پیش خبر دیگری در خصوص اعلام آمادگی آمریكا و پذیرش دعوت ایران از این كشور برای اعزام نماینده ویژه به منظور پیوستن به تیم تخصصی تحقیقات مربوط به سقوط مرگبار هواپیمای بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ انتشار یافته بود.
صبح چهارشنبه بود كه یك فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوكراین تنها دقایقی پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) در تهران سقوط كرد و تمامی ۱۷۶ نفر مسافر و خدمه پروازی آن در این حادثه جان باختند. این هواپیما كه متعلق به شركت هواپیمایی اوكراین اینترنشنال (Ukraine International) بود، قرار بوده در ساعت ۵: ۱۵ به مقصد پایتخت اوكراین پرواز كند كه با تاخیر یك ساعته در ساعت ۶: ۱۲ پرواز كرده است.
سقوط سحرگاهی هواپیمای ۷۳۷-۸۰۰ اوكراینی در تهران در حالی رخ داد كه شركت هواپیماسازی بوئینگ در شرایط وخیم و نابسامانی كه برای آن تحت تأثیر سقوط دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مكس به وجود آمده است، به سر می برد.1398/10/20
16:14:50
5.0 / 5
2012
تگهای خبر: پرواز , حادثه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما