معاون وزیر راه اعلام كرد:

اختصاص 10 هزار هكتار زمین به مسكن ملی

اختصاص 10 هزار هكتار زمین به مسكن ملی

به گزارش هم پیما معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، از تخصیص ۱۰ هزار هكتار زمین به طرح اقدام ملی مسكن در مرحله اول ثبت نام ها اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد طرح اقدام ملی مسكن بیان كرد: با عنایت به اینكه ثبت نامهای مرحله اول تا ۳۰ آذر و اول دی ماه ادامه یافت، در فرصت ۴۵ روزه تلاش خواهیم كرد تا پالایش ها انجام و مرحله دوم ثبت نامهای طرح اقدام ملی مسكن آغاز شود.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینكه در هنگام پالایش، واجدان شرایط شناسایی، ظرفیت های خالی مشخص و میزان حذف شدگان از طرح به علت نداشتن شروط اعلامی، تعیین و معرفی خواهند شد، اظهار داشت: نیمه بهمن ثبت نام شدگان نهایی مرحله اول شناسایی و معرفی می گردند. در عین حال با تأكیدی كه وزیر راه و شهرسازی بر آغاز ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسكن داشته اند تلاش می شود تا به محض اتمام پالایش مرحله اول و اعلام نتایج به متقاضیان واجد شرایط، به اضافه ظرفیت های جدیدی كه استان ها اعلام می كنند، ثبت نام مرحله دوم آغاز شود.
محمودزاده خاطرنشان كرد: در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن ۱۰ هزار هكتار زمین تخصیص یافت كه این میزان افزایش می یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد امضای تفاهم نامه با سایر وزارتخانه ها برای تولید مسكن، خاطرنشان كرد: تفاهم نامه ها در شرایطی امضا و عملیاتی می شود كه درخواست و امكانات سازمان، وزارتخانه و دستگاه درخواست كننده هم عرضه شود.
درخواستی از جانب وزارت ارشاد برای مسكن خبرنگاران و هنرمندان عرضه نشده است
وی افزود: در امضای تفاهم نامه تولید مسكن بین وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه ها و سازمان ها، امكانات دو وزارتخانه و دو مجموعه در تولید مسكن ملاك عمل قرار می گیرد. در واقع به این روش، ضمن تسهیل گری در روند تولید مسكن، افراد واجد شرایط و نیازمند به مسكن صاحب خانه خواهند شد.
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی در مورد تفاهم نامه های وزارت راه و شهرسازی با وزارت ارشاد اعلام نمود: وزارت ارشاد تابحال درخواست و تقاضایی را برای تولید مسكن جامع هدف خود (هنرمندان و خبرنگاران) عرضه نكرده است. اما در عین حال، وزیر راه و شهرسازی تاكید كرده كه این وزارتخانه آمادگی دارد تا برای هنرمندان و خبرنگاران این كار را با همكاری وزارت ارشاد انجام دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: با وزارت جهاد كشاورزی تفاهمات اولیه ای برای ساخت مسكن داشته ایم كه كارهای آن در حال انجام می باشد. وزارت جهاد كشاورزی اعلام آمادگی كرده و حاضر است تا امكانات در دسترس را برای اجرای این طرح (تولید مسكن) قرار دهد.
محمودزاده اضافه كرد: با وزارت صنعت، معدن و تجارت هم توافقات اولیه حاصل شده است، اما از آنجایی كه بخشی از متقاضیان بین دو وزارت صمت و كار در مورد مسكن كارگری مشترك هستند باید پالایش و ظرفیت های جدید از جانب دو وزارتخانه اعلام و نهایی شود تا بتوانیم تفاهم نامه با وزارت صنعت را در مورد تولید مسكن به امضا برسانیم.

1398/10/14
21:50:25
5.0 / 5
1932
تگهای خبر: تولید , دستگاه , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما