تا پایان دولت دوازدهم؛

580 كیلومتر به آزادراه های كشور افزوده می شود

580 كیلومتر به آزادراه های كشور افزوده می شود

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تا آخر دولت دوازدهم بالغ بر ۵۸۰ كیلومتر آزادراه به آزادراه های كشور افزوده می شود.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمد اسلامی قبل از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح خط قطار برقی كرج - هشتگرد كه با حضور رئیس جمهور همراه بود، اظهار نمود: امروز یكی از وعده های مهم دولت عملیاتی شد و مردم از این خدمت بزرگ بهره مند می شوند.
وی در ادامه عنوان كرد: اینكه ما در این اقدامات حمل و نقل را از خودرو محوری به ریل محوری انتقال بدهیم اقدامی بزرگ است كه در دولت تدبیر و امید كار در این حوزه با اهتمام ویژه ای دنبال شده است.
وزیر راه و شهرسازی بیان كرد: تا آخر فعالیت دولت كنونی هزار و ۵۰۰ كیلومتر ریل جدید به خطوط ریلی كشور افزوده خواهد شد كه مشتمل بر خطوط جدید و همینطور خط دومی است كه برای بالا بردن راندمان، ظرفیت و ایمنی است كه در این قالب خطوط فرعی را برای اتصال به مراكز باری داریم كه بخشی از آن همان خطوط حومه ای خواهند شد.
اسلامی اشاره كرد: همچون اقدامات ریلی مدنظر تكمیل مسیر ریلی چهار خطه تهران - كرج و خط دوم كرج - قزوین است كه كمك بزرگی به ما برای تردد می كند بگونه ای كه در شمال اتوبان با مترو و در جنوب اتوبان با قطار ریلی به این مناطق سرویس می دهیم و معضل عظیم ترافیكی اتوبان كرج بخصوص در قسمت پل كردان برای عبورهای خودرویی و ترانزیتی حل می شود.
اسلامی در ادامه ضمن قدردانی از زحمات استاندار البرز برای پیشبرد پروژه های راه و كمك به حل مشكلات ترافیكی این استان، اظهار داشت: او مقتدرانه این امور را پیگیری كرده است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت پروژه كنارگذر جنوبی كه بالغ بر ۱۶۰ كیلومتر آزادراه از آبیك تا گرمسار است، عنوان كرد: این اقدام نقش مهمی در خروج بار بزرگ ترافیك از اتوبان كرج - تهران دارد.
وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: تا آخر دولت دوازدهم بالغ بر ۵۸۰ كیلومتر آزادراه به آزادراه های كشور افزوده می شود.
اسلامی در ادامه عنوان كرد: ادامه پروژه آزادراهی همت هم اقدامی مهم می باشد و در كنار پروژه بزرگراه شمالی شهر كرج را در حال اجرا داریم كه توسط مدیریت شهری كرج در حال انجام می باشد و ادامه همت از روی یك پل ساخته شده عبور خواهد نمود و به كمربند شمالی وصل می شود.
وی با اشاره به اینكه دو پروژه مهم راه در البرز همچون ادامه همت و كمربند شمالی و از سویی خطوط راه آهن و مترو بهترین توسعه های زیرساختی حمل و نقل در این استان است، اظهار داشت: با بهره برداری از این خطوط آسایش و كیفیت بخشی به زندگی مردم را در این منطقه را خواهیم داشت.

1398/10/13
12:04:39
5.0 / 5
1869
تگهای خبر: توسعه , ساخت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما