آگهی به خریداران امتیاز مسكن ملی

آگهی به خریداران امتیاز مسكن ملی

هم پیما: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه برآوردهای اولیه نشان میدهد فرم «ج» حدود 30 درصد متقاضیان طرح اقدام ملی مسكن قرمز است و در یك شهر 60 درصد افراد فاقد شرایط لازم بودند به خریداران این امتیاز در فضای مجازی آگهی داد كه سرمایه خودرا از دست ندهند.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: ریزش افرادی كه شروط چهارگانه طرح اقدام ملی را نداشته اند از الان قابل پیش بینی نیست، اما برآورد ما این است كه فرم «ج» حدود ۳۰ درصد افراد قرمز است؛ یعنی از شرایط لازم برخوردار نیستند. در یك شهر ۶۰ درصد كسانی كه نام نویسی كردند واجد شرایط نبودند و طبیعتا حذف می شوند.
وی ادامه داد: خرید و فروش طرح اقدام ملی، برخلاف قانون است و تضمینی برای پولی كه بابت این مساله پرداخت می شود وجود ندارد؛ پس خریداران باید هوشیار باشند كه سرمایه شان از دست نرود.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: كد رهگیری هیچ گونه اعتباری ندارد و صرفا یك رسید است كه افراد بتوانند مراحل ثبت نام را پیگیری كنند؛ پس كسانی كه در فضای مجازی مبادرت به خرید و فروش كد رهگیری می كنند این موارد را در نظر بگیرند.
رشد قیمت مسكن در تهران ادامه نمی یابد
محمودزاده هم چنین درباره رشد ۸.۵ درصدی ماهیانه قیمت مسكن شهر تهران در آذرماه اظهار داشت: شرایط فعلی بازار مسكن با عنایت به طرح هایی كه وجود دارد به سمت تعادل حركت می كند. ولی بازار مسكن متاثر از بازارهای موازی گرفتار افزایش قیمت شد؛ كما این كه در مدت اخیر سایر بازارهای موازی نیز با افزایش قیمت مواجه بودند.
وی افزود: اساسا این افزایش قیمت، موقتی است و دلیل خاصی برای ادامه رشد وجود ندارد. منطقه ۱ نیز كه شاهد افزایش شدید قیمت ها در آن جا بودیم جزو مناطق كم تقاضا شمرده می شود و عمده خرید و فروش ها از نوع سرمایه گذاری است.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباب تاثیر راه اندازی مترو هشتگرد بر بازار مسكن شهر تهران اظهار داشت: با برطرف شدن مشكل حمل و نقل در هشتگرد اساسا رغبت برای سكونت در این شهر بالا می رود كه در تعادل بخشی به بازار مسكن شهر تهران موثر خواهد بود. پیشینه قبلی درباب مترو كرج نیز نشان میدهد پس از ورود به مترو به این شهر، رفت و آمد ساده تر و مقرون به صرفه تر شده است.
منبع:

1398/10/11
12:11:02
5.0 / 5
1880
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما