اعتصاب های كم سابقه فرانسه ادامه دارد

اعتصاب های كم سابقه فرانسه ادامه دارد

هم پیما: اعتصاب كاركنان فرانسوی از سال 1995 تابحال بی سابقه بوده است.


به گزارش هم پیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعتصاب كاركنان فرانسوی در اعتراض به لایحه اصلاح نظام بازنشستگی دولت در شرایطی وارد بیست و پنجمین روز خود می شود كه آخرین بار در سال ۱۹۹۵ اعتصاب هایی با چنین شدتی انجام شده بود. در صورتیكه اعتصابات تنها سه روز دیگر ادامه داشته باشد، ركورد اعتصابات ۲۸ روزه سال ۱۹۸۶ نیز شكسته خواهد شد و بنظر می رسد كه با عنایت به مواضع دولت و اتحادیه ها، چنین مساله ای كاملا محتمل خواهد بود.
در شرایطی كه برخی منابع خبری اعلام نمودند مذاكرات دولت و اعتصاب كنندگان بعد از تعطیلات سال نو از سر گرفته خواهد شد، ژان باپتیست، قائم مقام وزیر حمل و نقل فرانسه گفته است كه مقامات اتحادیه های كارگری به طرز سیستماتیك با هر اصلاح پیشنهادی مخالف هستند و فیلیپ مارتینز، رئیس اتحادیه كاركنان راه آهن نیز دولت را متهم كرده است كه با مواضع غیرمنطقی خود به هرج و مرج دامن زده است.
به سبب اعتصابات گسترده، مترو پاریس روز گذشته حدودا بطور كامل تعطیل بود و تنها دو خط مترو كه دارای قطارهای خودران هستند دارای فعالیت محدودی بودند. علاوه بر مترو پاریس، بخش بزرگی از خطوط ریلی در سراسر فرانسه، قطارهای سریع السیر به مقصد آمستردام، بروسكل و لندن و هم چنین شمار زیادی از فروشگاه های خرده فروشی فعالیت خودرا متوقف كرده اند.
دولت امانوئل ماكرون در لایحه جنجالی اصلاح نظام بازنشستگی خود پیشنهاد كرده است كه ۴۲ صندوق بازنشستگی فعلی در این كشور تحت یك صندوق واحد با یكدیگر ادغام شوند و مزایای نظام بازنشستگی نیز بجای سیستم فعلی بر حسب یك سیستم امتیازبندی تعیین شود. دولت هم چنین می خواهد حداقل سن بازنشستگی برای بهره مندی كامل از مزایا را به ۶۴ سال افزایش دهد.
در نتیجه اعتصابات گسترده داخلی در فرانسه، وزیر بازنشستگی این كشور از سمت خوداستعفا كرده و بانك مركزی نیز آگهی داده است كه تداوم اعتصابات دارای نتایج مخربی بر روی رشد اقتصادی سه ماهه پایانی سال خواهد بود.
منبع:

1398/10/09
13:40:35
5.0 / 5
1852
تگهای خبر: بانك , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما