رئیس سازمان هواپیمایی خبر داد

تاسیس چند شركت دانش بنیان برای تولید قطعات حساس هواپیما

تاسیس چند شركت دانش بنیان برای تولید قطعات حساس هواپیما

به گزارش هم پیما رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از تاسیس چند شركت دانش بنیان برای تولید قطعات حساس هواپیما اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، علی عابدزاده امروز در نشست خبری نمایشگاه حمل و نقل با اشاره به اینكه صنعت هوانوردی ما به تكنولوژی های اروپایی وابسته است و غربی ها تحریم های سنگینی ضد این صنعت تحمیل كرده اند اظهار داشت: با این وجود سازمان هواپیمایی در این سالها كوشیده تا هم در توسعه صنعت هوانوردی فعال باشد و هم با تحریم ها روبرو شود.
وی با اشاره به صدور مجوز تولید قطعات و تجهیزات هواپیما و هم ساخت هواپیما و هلی كوپتر به چند شركت دانش بنیان اظهار داشت: به ۱۶ شركت مجوز داده ایم كه در زمینه تولید قطعات هواپیما فعالیت كنند و در این حوزه توانسته ایم به خودكفایی برسیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: همینطور چند شركت دانش بنیان هم برای تولید قطعات حساس موتور هواپیما تاسیس شده و بزودی به چند شركت دیگر هم مجوز خواهیم داد.
وی درباره تحریم چند ایرلاین ایرانی از جانب برخی كشورهای اروپایی اظهار داشت: برخی كشورهای اروپایی كه شركت های هواپیمایی ما را تحریم كرده اند كتبا به ما نامه نوشته و اقرار كردند كه محدودیتی كه برای ایرلاین های ایران قرار داده ایم فنی نیست و كاملا سیاسی است.
عابدزاده خاطرنشان كرد: در همین خصوص به ایكائو (سازمان جهانی هوانوردی) اعتراض خویش را اعلام نموده ایم اما استكبار جهانی در سازمانهای بین المللی نفوذ دارند و اجازه ندادند شكایت ما پیگیری شود.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری در مورد عملكرد پهپادها اظهار داشت: تكنولوژی پهپادی به تازگی دردنیا توسعه یافته و هم اكنون كمتر كشوری وجود دارد كه دستورالعمل نظارت بر پهپادها را تهیه كرده باشد اما ما در سازمان هواپیمایی باكمك برخی سازمانهای نظارتی این دستورالعمل را تهیه كردیم و وظیفه ساماندهی پهپادهای غیرنظامی به سازمان هواپیمایی كشوری واگذار شده است. شركت پست هم باید برای دریافت مجوز فعالیت پهپادی به سازمان هواپیمایی رجوع كند.
وی در مورد كالای قاچاق هم اظهار داشت: كلیه فرودگاههای كشور كه پرواز خارجی دارند در سامانه ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز عضو هستند و هر كالایی كه از راه فرودگاهها وارد كشور می شود در این سامانه به ثبت رسیده است و ازاین رو امكان قاچاق كالا از راه حمل و نقل هوایی وجود ندارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پرونده قضایی اخیر خود اظهار داشت: من پرونده قضایی زیادی دارم اما كسانی كه شجاعت به خرج می دهند و مقابل تحریم ها می ایستند باید پاسخگو هم باشند.
وی اضافه كرد: به خاطر پرونده سقوط هواپیمای یاسوج در دادسرا پیشنهاد شد كه من به دو سال تعلیق از خدمات دولتی محكوم شوم اما وقتی این حكم بدست قاضی رسید به علت نقص پرونده، آنرا عودت داد.

1398/09/25
14:41:12
5.0 / 5
1782
تگهای خبر: ارز , پرواز , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما