معاون وزیر راه و شهرسازی:

پیش بینی ثبات قیمت مسكن را داریم

پیش بینی ثبات قیمت مسكن را داریم

به گزارش هم پیما معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هم اكنون هیچ دلیل فنی و علمی برای گران شدن مسكن وجود ندارد و برنامه هایی را برای كنترل این بازار در آینده در دستور كار قرار داده ایم.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: اگر مسكن را به شكل جداگانه از سایر حوزه ها بررسی نماییم به یك نتیجه مشخص می رسیم اما تحولات بازار مسكن همیشه تحت تاثیر بازارهای ثانویه قرار دارد و همواره در سال های گذشته این گونه بوده است.
وی ادامه داد: هم اكنون برای گران شدن مسكن هیچ دلیل فنی و علمی نداریم ولی اگر تحت تاثیر بازارهای دیگر قرار گیرد بحث جداگانه ای است. با این وجود برآورد این است كه مسكن از ثبات برخوردار خواهد بود تا آخر سال بتوانیم برنامه های جدید را برای كنترل آن ارائه نماییم.
سامانه املاك و اسكان از سال آینده اجرایی می شود
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی خبر داد: در حال كار بر روی سامانه املاك هستیم كه امیدواریم تا آخر سال تمام شود. سپس بحث بارگذاری را با دستگاه های ذی ربط دیگر انجام می دهیم و انشاءالله از شروع سال آینده، فعالیت سامانه وارد مرحله اجرایی می شود.
بگفته محمودزاده، هرچقدر بازار مسكن و ساختمان رونق داشته باشد برای اقتصاد كشور خوب است؛ چونكه مسكن حوزه ای پیشران است. اما درباب این احتمال كه رشد معاملات منجر به افزایش قیمت شود باید بگویم با عنایت به حجم ساخت وسازی كه در كشور شروع شده و افزایش خواهد یافت امیدواریم بتوانیم بازار را مدیریت نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: در طرح اقدام ملی بخش خصوصی فعال می شود. باقی مانده مسكن مهر نیز كه تعداد قابل توجهی است در ماه های اخیر تحویل متقاضیان شده و ۱۴۰ هزار واحد آماده است كه اگر مسائل انشعابات آن حل شود قابل واگذاری است. همكاران ما با تمام توان كار می كنند كه واحدهای آماده را تحویل می دهند.
محمودزاده درباره میزان پیشرفت طرح اقدام ملی مسكن اظهار داشت: پیشرفت پروژه ها در استان های مختلف، متفاوت می باشد و احیانا اواسط دی ماه، میانگین پیشرفت را اعلام می نماییم.
وی با اشاره به تفاهم نامه وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه ها همچون آموزش و پرورش، وزارت دفاع و دیگر تفاهم نامه ها كه در شرف امضا است برای تولید و عرضه مسكن اظهار داشت: با این اقدامات امیدواریم بتوانیم تاثیر تعیین كننده ای روی بازار مسكن بگذاریم.
منبع:

1398/09/19
14:36:11
5.0 / 5
1896
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما