قرقیزستان:

تمهیداتی برای تبادلات مالی و بانكی با ایران می اندیشیم

تمهیداتی برای تبادلات مالی و بانكی با ایران می اندیشیم

به گزارش هم پیما وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان اعلام نمود كه قرقیزستان برای توسعه همكاریهای اقتصادی در حوزه های مختلف با ایران علاقه مند است و برای همكاریهای مالی و بانكی با این كشور به دنبال اندیشیدن تمهیداتی هستیم تا بتوانیم این كار را بدون مشكل انجام دهیم.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، جانات بیشن اوف در نشست خبری امضای سند كمیسیون مشترك اقتصادی ایران و قرقیزستان اظهار داشت: برای ما گسترش همكاریهای اقتصادی در حوزه های مختلف تجاری، كشاورزی، گردشگری، مالی و بانكی، نفت، گاز و پتروشیمی و غیره اهمیت بسیار بالایی دارند و علاقه مندیم تا در این عرصه ها روابط مان را با ایران گسترش دهیم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه در حوزه همكاری ها و تبادلات بانكی و مالی با ایران چه سازوكاری اندیشیده اید و آیا كانال مالی مشخصی برای آن تعریف كرده اید؟ اظهار نمود: تبادلات مالی و بانكی بین دو كشور اهمیت ویژه ای دارد و همچنان برای اندیشیدن سازوكارهای آن در مذاكره دوجانبه هستیم چون كه دو طرف باید آنرا به صورت دقیق بررسی و مطالعه كنند و تدابیری برای آن بیندیشند.
وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان همینطور در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در خصوص این كه آیا در جریان این مذاكرات درباره آزادشدن راننده های ایرانی زندانی در آسیای میانه صحبت كرده اید؟ اظهار داشت: در این حوزه هیچ مسئله ای مطرح نشده است.
او همینطور تصریح كرد: یكی دیگر از بخش های مهمی كه ما آنرا درخواست كرده ایم گسترش تعاملات تجاری بین دو كشور و استفاده از وضعیت های بندری ایران در جهت توسعه ترانزیت است كه در اینباره به صورت مجزا با وزیر راه و شهرسازی ایران بحث و بررسی های بسیاری انجام شده است و این مسئله برای ما اهمیت زیادی دارد.1398/09/14
13:22:23
5.0 / 5
1908
تگهای خبر: بانك , بندر , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما