وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد:

تمایل رئیس جمهور سوریه برای بازسازی كشورش با همكاری ایران

تمایل رئیس جمهور سوریه برای بازسازی كشورش با همكاری ایران

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی از تمایل رئیس جمهور سوریه برای بازسازی این كشور با همكاری ایران اطلاع داد و اظهار داشت: زمینه حضور شركتهای ایرانی در سوریه فراهم است.


به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در همایش ایران و سوریه كه در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار داشت: طی یكسال گذشته در كمیسیون مشترك ایران و سوریه كارهای بزرگ انجام شد و گام های بلند برداشته شده؛ به نحوی كه تنظیمات برنامه ای و تعاملات روند متعادلی به خود گرفته است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: پیشرفت ها و پروژه های جبهه مقاومت سبب شده تا شرایط برای حضور مؤثر شركت های ایرانی در سوریه فراهم و كار به صورت عملیاتی آغاز شود؛ این در شرایطی است كه پروژه هایی كه برای دولت سوریه اولویت دارد، ساخت واحدهای مسكونی و توسعه زیربناهای حیاتی می باشد.
وی خاطرنشان كرد: امشب سند همكاری در كمیته مشترك ایران و سوریه به امضا می رسد و در عین حال، تأسیس دو شركت از جانب دو طرف نكته مهمی است كه یكی از آنها شركتی متناظر با شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ایران و دیگری، شركت در حوزه اسكان است كه نقش كارفرمایی را ایفا می كنند تا شركت های ایرانی دارای رتبه و سابقه توسط شركت های مشترك كار را دریافت نمایند و البته بحث ترك تشریفات و ضمانت نامه ها را دنبال می نماییم.
اسلامی با اشاره به اینكه ضمانت شركت ایرانی را ما انجام می دهیم، تصریح كرد: با عنایت به این مدل ساختارسازی، خود به خود ورود شركت های ایرانی به این پروژه ها هموار می شود؛ ضمن اینكه رئیس جمهور سوریه هم تاكید دارد كه برای بازسازی سوریه نقش اول به شركت های ایرانی سپرده شود.
وی اظهار داشت: باید شركت های مهندس مشاور لیست پروژه ها را بگیرند تا بتوانند نقش پیشتازی خویش را ایفا كنند؛ ضمن اینكه در مورد مباحث بانكی، حمل و نقل و گمرك به تفاهمات خوبی دست یافته ایم؛ این در شرایطی است كه با گسترش فعالیت ها جلوه های فعالیت ها و كارهای متفاوت تجربه می شود.


1398/09/07
12:08:36
5.0 / 5
1754
تگهای خبر: بانك , توسعه , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما