قرائت گزارش كمیسیون عمران درباره ی بخشنامه های قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان

قرائت گزارش كمیسیون عمران درباره ی بخشنامه های قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان

هم پیما: كمیسیون عمران در گزارشی ضمن بررسی بخشنامه های اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان اصرار كرد كه باید روش اجرای اصل 138 قانون اساسی توسط هیات وزیران قانون مند و اصلاح شود؛ چون بخش عمده ای از ایرادات به سبب عملكرد هیات وزیران در امتداد اجرای این اصل از قانون اساسی است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس گزارش كمیسیون عمران درباب بررسی بخشنامه های اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان قرائت شد. این گزارش در پنج بخش پنج بخشنامه اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان، صدور پروانه مهارت فنی برای كارگران ماهر، تشكیلات حرفه ای كاردانهای فنی، بخشنامه های اجرایی مواد ۲۷ و مواد ۳۳ قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان را مورد بررسی قرار داده است.
در نتیجه گیری این گزارش تاكید گردیده است كه قسمتی از ایرادات ناظر به عملكرد هیات وزیران در امتداد اجرای احكام مندرج در مواد ۴۳ و ۲۷ و ۳۳ و ۲۸ و ۴ قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان مصوب ۱۳۷۴ منبعث از قسمتی از اصل ۱۳۸ قانون اساسی در خصوص انحصار امكان تفویض اختیار توسط هیات وزیران به كمیسیون های متشكل از چند وزیر است. پس باید روش اجرای اصل ۱۳۸ قانون اساسی توسط هیات وزیران قانونمند شود. اگر هم قرار بر تفویض این صلاحیت باشد باید آنرا در امتداد اصل ۱۳۸ قانون اساسی صرفا به كمیسیون متشكل از چند وزیر اعطا كنند نه فقط یك وزیر.
در انتهای این گزارش در بخش پیشنهادات آمده است كه قانون نحوه ی اجرای اصل ۱۳۸ قانون اساسی توسط هیات وزیران اصلاح گردد.
ادامه داردمنبع:

1398/09/05
20:39:10
5.0 / 5
1865
تگهای خبر: ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما