اعطای وام قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار

اعطای وام قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار

به گزارش هم پیما معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این كه سه میلیون و 500 هزار زن سرپرست خانوار داریم اظهار داشت: بیشتر زنان سرپرست خانوار همسرشان فوت كرده وعملا خودشان باید معیشت فرزندان و خانواده را تامین كنند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار در مراسم امضای تفاهم نامه با بانك توسعه و تعاون بیان كرد: خوشحالیم كه موافقت نامه با بانك توسعه امضاء می شود و امید است این كار سبب خیر و بركت جهت زندگی زنان و خانواده های زیادی شود.
وی ادامه داد: توجه به سوژه توان افزایی اقتصادی زنان سرپرست خانوار برای دولت دوازدهم حائز اهمیت می باشد. دكتر روحانی بارها این مساله توجه دارند كه اقشاری از زنان در جامعه هستند كه به سبب این كه بار مسئولیت خانواده بر عهده آنهاست نیازمند كار هستند و باید برای آنها اشتغال پایدار و زمینه های لازم برای این كه آنها بتواند خود كارآفرینی كند یا در جاهای مشغول به كار شوند، فراهم گردد.
ابتكار افزود: به این منظور در دولت یازدهم تلاش های شده است و در دولت دوازدهم این تلاشها توسعه یافته است. بیشترین توجه در معاونت زنان و خانواده سوژه مهارت افزایی بوده است و این كه اگر زنان بخواهند از تسهیلات برخوردار باشد مهارت كافی و برنامه مدل كسب و كار خودرا بدانند. این كه چگونه می تواند كسب و كار موفقی ایجاد كند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان این كه ما نمی خواهیم الگوی بیكاران بدهكار را در مورد زنان سرپرست خانوار ایجاد نماییم اظهار داشت: پس در مهارت افزایی كار كردیم.
وی ادامه داد: بطور خاص با وزارت كار برای كسب و كار مشاغل خانگی موافقت نامه ای داریم كه در آن ۶ هزار زن در مشاغل نوین خانگی آموزش می بینند. همین طور طرحی را با وزارت كشور در حال اجرا داریم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از این نشست با بیان این كه نگاه ما این است كه تسهیلاتی كه امروز فراهم می شود پازل ما را تكمیل می كند تا در مرحله ای كه زنان در مهارت و رسیدن به كسب و كار و بازاریابی می رسد، بتوانند انتخاب نماید كه اگر نیازمند تسهیلات هستند این تسهیلات برای آنها فراهم گردد.
ابتكار ا بیان این كه بر طبق آمارهای رسمی ۳ میلیون و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار یا زن مجردی كه امكان ازدواج ندارند، داریم اظهار داشت: بیشتر زنان سرپرست خانوار همسرانشان فوت كرده است و عملا خودشان باید معیشت فرزندان و خانواده را تامین كنند.
به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در ادامه این مراسم حجت الله مهدیان مدیر عامل بانك توسعه تعاون نیز با بیان این كه بانك توسعه تعاون جوان ترین و جدیدترین بانك دولتی است اظهار نمود: ۱۰ سال از عمر این بانك می گذرد و از آن جایی كه ما بانك دولتی و توسعه ای هستیم خودرا در قبال اقتصاد وجامعه مسئول می دانیم و بانك اقتصادی و اجتماعی تعریف شده ایم و مسئولیت های اجتماعی به واسطه دولتی و اجتماعی بودن داریم.
مهدیان با بیان این كه در سنوات اخیر به خیلی از طرح های ملی ورود كردیم اشاره كرد: ماهانه هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می نماییم كه این مقدار سال قبل حدود ۹ هزار میلیارد تومان بوده و امسال به ۱۲ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. از این مقدار امسال ۷۱ میلیارد تومان به مددجویان امداد و بهزیستی تسهیلات پرداخت كردیم. همین طور برای قرض الحسنه ازدواج سال قبل ۱۶۲ میلیارد تومان و برای امسال (هشت ماهه سال ۹۸) ۱۸۵ میلیارد تومان پرداخت كردیم. همین طور در یكسال و هشت ماه اخیر ۱۷۲۰ میلیارد تومان در حوزه اشتغال روستایی و در اشتغال فراگیر ۴۲۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت كردیم.
او در آخر با اشاره به این مراسم اظهار داشت: در این تفاهم نامه مقرر است ۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با نرخ ۴ درصد و دوره بازپرداخت ۴ ساله به 1700 متقاضی كه معاونت به ما معرفی می كند ۳ میلیون تومان پرداخت گردد. همین طور مقرر است ۲۵ میلیارد تومان با نرخ ۱۵ درصد و دوره بازپرداخت سه ساله به حداقل ۲۲۰۰ نفر تسهیلات پرداخت گردد.
درانتها این مراسم تفاهم نامه میان این معاونت با بانك توسعه تعاون به امضا رسید. سوژه این تفاهم نامه اعطای وام قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار از محل منابع سپرده قرض الحسنه بانك به مبلغ ۵۱ میلیارد ریال به تعداد ۱۷۰۰ فقره، تسهیل در شرایط اعطای تسهیلات قرض الحسنه به سایر زنان سرپرست خانوار كشور است.
منبع:

1398/09/03
09:57:06
5.0 / 5
1806
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما