مركز آمار اعلام كرد

صدور مجوز ساخت ۱۴ میلیون متر خانه در پایتخت

صدور مجوز ساخت ۱۴ میلیون متر خانه در پایتخت

به گزارش هم پیما شهرداری تهران پارسال مجوز ساخت بیشتر از ۱۴ میلیون متر مربع واحد مسكونی را صادر كرده است.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، به تازگی مركز آمار گزارش از وضعیت پروانه های ساختمانی در سال ۱۳۹۷ منتشر نمود كه نشان داده است روند صدور مجوزهای ساخت رو به رشد بوده است.

این در حالی است كه برای حدود ۷۶ هزار ۵۱۱ واحد مسكونی در تهران پروانه صادر گردیده است كه نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۱۷.۵ درصد افزایش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسكونی برای هر یك از این پروانه ها هم هفت واحد بوده است.

همچنین ۱۰ هزار و ۹۵۴ پروانه راه اندازی ساختمان توسط شهرداری تهران پارسال صادر شده كه نسبت به سال پیش از آن با رشد ۱۷.۶ درصدی همراه بوده است.

بر این اساس مجموع مساحت زیربنا در پروانه های راه اندازی ساختمان صادرشده از جانب شهرداری تهران در سال ۹۷ بالغ بر ۱۴ میلیون و ۳۴۱ هزار مترمربع بوده است كه نسبت به سال قبل حدود ۲۱.۳ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره مورد بررسی حدود ۱۳۰۹ مترمربع بوده است.

۳۷۶ هزار مجوز ساخت مسكن در ایران

اما وضعیت صدرو پروانه های ساختمانی در كل كشور پارسال نشان داده است كه حدود ۳۷۶ هزارو ۵۷۵ واحد مسكونی در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان از جانب شهرداری های كشور پیشبینی شده است كه نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۱۶.۶ درصد افزایش داشته است. ‏ متوسط تعداد واحد مسكونی در هر پروانه راه اندازی ساختمان ۲.۶ واحد بوده است.

همچنین بیشتر از ۱۴۲ هزار پروانه راه اندازی ساختمان توسط شهرداری ها در سال ۱۳۹۷ صادرشده است كه نسبت به سال قبل حدود ۱۶.۳ درصد افزایش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان هم بیشتر از ۷۲ میلیون مترمربع بوده است كه نسبت به سال گذشته۲۰.۵ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۴۹۴ مترمربع بوده است.
1398/08/16
20:51:52
5.0 / 5
2297
تگهای خبر: ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما