معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

2هزار پروژه بازآفرینی در انتظار بودجه

2هزار پروژه بازآفرینی در انتظار بودجه

به گزارش هم پیما معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: دو هزار پروژه بازآفرینی در كشور در دست انجام داریم كه برای تكمیل در انتظار بودجه هستند.


به گزارش هم پیما به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای جذب بودجه بازآفرینی باید نخست موافقتنامه ای میان شركت بازآفرینی و سازمان برنامه و بودجه مبادله شود كه برای مبادله این موافقتنامه چندین ماه با سازمان برنامه و بودجه در رفت و آمدیم.
وی اضافه كرد: اگر این توافقنامه زودتر مبادله شود، سازمان برنامه و برنامه كشور، بودجه را تخصیص می دهد و یا ما درخواست تخصیص بودجه را می دهیم؛ البته ما در شركت بازآفرینی شهری ایران درخواست تخصیص بودجه را به این سازمان داده ایم. سال قبل نیز درخواست ما از سازمان برنامه این بود كه مدت زمان موافقت نامه را دو ساله در نظر بگیرند؛ برای اینكه معتقد بودیم اختصاص این حجم از بودجه در طول چند ماه دشوار است كه متاسفانه این امر محقق نشد.
پژمان با اشاره به اینكه هماهنگی نهایی موافقت نامه میان دو دستگاه انجام شده است، ابراز امیدواری كرد، موافقت نامه بزودی امضاء شود و كل بودجه بازآفرینی تخصیص پیدا كند.
وی با اشاره به این كه دو هزار پروژه بازآفرینی در كشور در دست انجام داریم كه برای تكمیل در انتظار بودجه هستند، اظهار داشت: اگر این بودجه ظرف هفته های آینده تخصیص نیابد فاجعه است.
این مقام مسوول بازآفرینی را همچنان فعال خواند و اشاره كرد: بااینكه در بعضی از استان ها تسهیلات ارزان قیمت بازآفرینی با استقبال مردم همراه نشده اما حدودا تمام سهمیه تسهیلات یعنی ۲۰ هزار نفر را به بانك معرفی كرده ایم.
وی با اشاره به اینكه بازآفرینی همچنان با قوت دنبال می شود، یكی از علل كندی طرح های بازآفرینی در كشور را تاخیر سازمان برنامه و بودجه در نهایی كردن موافقتنامه و تخصیص نیافتن بودجه بازآفرینی برشمرد و ابراز امیدواری كرد: با عنایت به جدیت و منابعی كه در بحث بازآفرینی وجود دارد، موافقت نامه سریع تر نهایی و اجرایی شود.منبع:

1398/08/08
15:16:37
5.0 / 5
1784
تگهای خبر: ارز , بانك , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما