در پاسخ به مهر مطرح شد

از جاماندن زائرین اربعین متاسفیم

از جاماندن زائرین اربعین متاسفیم

به گزارش هم پیما یك شركت هواپیمایی در واكنش به جاماندن بعضی از زائرین اربعین از پرواز بازگشت در فرودگاه نجف، ضمن ابراز تاسف، تصریح كرد: حضور مسافران دو ساعت پیش از پرواز در فرودگاه الزامی است.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، به دنبال انتشار گزارشی با عنوان «وقتی سود میلیونی ایرلاین ها در جا ماندن زائرین اربعین است» در خبرگزاری مهر در تاریخ ۲۱ مهر ماه، شركت هواپیمایی وارش توضیحاتی به دفتر خبرگزاری مهر ارسال كرده كه متن كامل آن به این شرح است:
مدیریت محترم خبرگزاری مهر
با سلام و احترام؛
بدین وسیله در پاسخ به گزارش منتشره خبرگزاری مهر مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ با عنوان «وقتی سود میلیونی ایر لاین ها در جا ماندن زائرین اربعین است» من باب جا ماندن ۹ نفر از زوار محترم از پرواز شماره ۶۸۱۳ به تاریخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ این شركت هواپیمایی، ضمن یادآوری این نكته كه تیم وارش همواره نهایت تلاش و همكاری خویش را با كلیه مسافران بخصوص زائرین محترم بعمل می آورد، مراتب ذیل جهت آگاهی از جزئیات و تنویر افكار عمومی اعلام می گردد:
به منظور انجام تشریفات پروازی و صدور كارت سوارشدن، روی بلیت زائرین محترم درج میگردد كه حداقل ۲ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشند. این فاصله زمانی جهت بررسی و رفع هرگونه مغایرت و یا موارد پیشبینی نشده، موضوعاتی از قبیل ترافیك، شلوغی مسیرهای منتهی به فرودگاه و یا خرابی وسیله نقلیه جزء در نظر گرفته می شود و قید آن در بلیت زائرین جهت برنامه ریزی و حضور بموقع و اجتناب مواردی از این دست می باشد.
در همین حال تاكید مسئولین فرودگاهی هم همواره و بخصوص در زمان كثرت پروازها بر بسته شدن بموقع كانتر و انجام بموقع پروازها می باشد چون كه وقوع نخستین تاخیر می تواند منجر به سلسله تاخیرات و ایجاد بی نظمی در رویه مدیریتی فرودگاهی گردد و بدین سبب حساسیت و نظارت خاصی در این عرصه از جانب مسئولین فرودگاهی اعمال می شود.
در مورد این مساله خاص ساعت برنامه ریزی شده پرواز مذكور ۱۲: ۴۵ به وقت محلی بوده و بر مبنای مقررات و دستورالعمل ها، باید ۳۰ دقیقه قبل از پرواز یعنی در ساعت ۱۲: ۱۵ به وقت محلی نسبت به بسته شدن كانتر اقدام می گردید.
لیكن در این پرواز به منظور مساعدت به مسافران جامانده، كانتر با تأخیر ۲۳ دقیقه ای یعنی در ساعت ۱۲: ۳۸ بسته شده و آخرین كارت پرواز در این ساعت صادر گردیده است. متأسفانه علیرغم همكاریهای به عمل آمده زائرین محترم خیلی دیر و بعد از بسته شدن كانتر به فرودگاه نجف رسیده و به كانتر مراجعه كرده اند، در این حال اقدامی از جانب عوامل پروازی میسر نبوده است.
چنانچه ملاحظه می گردد؛ این شركت نهایت تلاش خویش را در مورد تكریم زائرین محترم بعمل آورده و حتی فراتر از بازه زمانی ۳۰ دقیقه منتظر رجوع زوار بوده و قلبا در مورد مشكل پیش آمده برای زائرین محترم متاثر می باشد.
لذا از كلیه زائرین محترم با عنایت به ازدحام موجود در مسیرهای منتهی به فرودگاه نجف اشرف تقاضا دارد به نحوی برنامه ریزی نمایند كه حداقل ۲ ساعت قبل از پرواز در سالن فرودگاه حاضر باشند. شایان ذكر است پرواز مذكور به شماره ۶۸۱۳ در نهایت با ۹ صندلی خالی عازم فرودگاه امام خمینی (ره) گردیده است و عدم وجود صندلی های خالی ادعایی كذب و خلاف واقع می باشد.
خاطرنشان می سازد؛ انجام بموقع پروازها دغدغه همیشگی شركت های هواپیمایی و به منظور تكریم مسافرانی است كه بموقع و با رعایت ضوابط و مقررات در فرودگاه ها حاضر می شوند و در صورت تأخیرات پرواز شاهد نظارت مستمر و تذكرات تأثیرگذار مراجع صلاحیت دار قضایی و سازمان هواپیمایی كشوری خواهیم بود. همچنان كه رسانه ها هم حساسیت ها و گزارشات خویش را منتشر داده و با اعتراضات مسافران مواجه می شویم.
از سوی دیگر كسانی كه از این وسیله نقلیه استفاده می نمایند به درستی واقف هستند كه بعد از بسته شدن كانتر، آن هم در كشور ثالث، شركت هواپیمایی جهت صدور كارت پرواز و باز نمودن مجدد كانتر اختیاراتی ندارد.
لذا نظر به مراتب فوق، مقتضی است طبق ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جوابیه فوق انتشار یابد.

1398/07/23
15:38:19
5.0 / 5
1976
تگهای خبر: پرواز , جت , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما