یك مقام مسئول اعلام كرد؛

۲۵ تا ۲۹ مهر اوج بازگشت زائرین اربعین به كشور

۲۵ تا ۲۹ مهر اوج بازگشت زائرین اربعین به كشور

به گزارش هم پیما معاون حمل و نقل سازمان راهداری با اشاره به اینكه ۲۵ تا ۲۹ مهرماه، روز های اوج بازگشت زائرین از كربلای معلی خواهد بود، از پیشبینی ناوگان برای انتقال زائرین خبرداد.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مهران قربانی تصریح كرد: بررسی روند بازگشت زائرین نشان داده است سفر های بازگشت از روز گذشته شروع شده است و بر مبنای پیشبینی های انجام شده از روز دوشنبه این روند رشد قابل توجهی پیدا می كند.
وی با بیان این كه ۲۵ تا ۲۹ مهرماه، روز های اوج بازگشت زائرین از كربلای معلی خواهد بود، اضافه كرد: ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای از ۱۰ مهرماه زائرین را به مرزهای خروجی جابه جا كرده اند كه آمارها حاكی می باشد عملكرد این ناوگان نسبت به سال قبل ۴.۲ برابر رشد داشته است.
وی با بیان این كه حجم بالای بازگشت زائرین در ایام اوج بیشتر از ظرفیت موجود شبكه حمل و نقلی است، اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته هموطنانی كه مرز مهران را برای بازگشت انتخاب می كنند به یكی از پایانه های سه شهر اندیمشك، همدان و كرمانشاه منتقل شده و سپس بر مبنای مقاصد شهرهای مورد نظر از راه ناوگان جاده ای یا ریلی جا به جا می شوند.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سفر های اربعین را یكی از مدلهای بی نظیر سفرها در دنیا توصیف كرد و افزود: این نوع سفر ها برنامه ریزی خاصی می طلبد كه از نظر علمی بعنوان برنامه ریزی حمل و نقل با عدم قطعیت مطرح شده و تابعی از رفتارهای سفر مردم است.
وی تصریح كرد: برای همه استان ها كارشناس ناظر تعیین شده است كه در پایانه ها مستقر شده و به انتقاد ها و شكایات رسیدگی می كنند.
قربانی همینطور به اقدام ویژه در مركز مدیریت راه های كشور اشاره نمود و اضافه كرد: عملكرد تمام ناوگان اتوبوسی با سیستم هوشمند سپهتن رصد می شود و در مواقع ضروری كه احتیاج به جابه جایی ناوگان است، پیامك به راننده و شركت حمل و نقل ارسال می شود تا از توان عملكردی ناوگان حداكثر استفاده به عمل آید.

1398/07/21
20:04:06
5.0 / 5
1801
تگهای خبر: سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما