معاون وزیر راه خبر داد؛

اعزام اتوبوس های درون و برون شهری به پایانه مرزی چذابه

اعزام اتوبوس های درون و برون شهری به پایانه مرزی چذابه

به گزارش هم پیما ​رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور از بكارگیری ناوگان درون و برون شهری برای حل مشكل تردد زائرین اربعین حسینی در طرف عراقی مرز چذابه اطلاع داد.به گزارش هم پیما به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، عبدالهاشم حسن نیا اظهار نمود: اتوبوس های حمل و نقلی برای سفر زائرین اربعین حسینی از سراسر كشور به سمت مرزهای خسروی، مهران، چذابه و شلمچه آماده سازی شده و جابجایی زائرین به سمت این مرزها در حال انجام می باشد.
وی با تاكید بر اینكه مشكلی برای جابجایی زائرین اربعین حسینی از شهرهای مختلف به سمت مرزهای چهارگانه وجود ندارد، اضافه كرد: پیشبینی می شود حدود ۴۸ درصد از سفرهای اربعین حسینی با ناوگان اتوبوسی در حال انجام باشد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور بیان كرد: با عنایت به مشكلات به وجود آماده در بخش عراقی پایانه مرزی چذابه، در استقرار اتوبوس به منظور جابجایی زائرین اربعین حسینی به سمت این كشور پیگیری و در این راستا از ناوگان درون شهری استفاده شد.
وی افزود: به منظور رفع این مشكل، این اتوبوس ها تا فردا بامداد به مقصد خواهند رسید و علاوه بر آن از ناوگان برون شهری هم برای جابجایی زائرین اربعین حسینی عبور كرده از بخش ایرانی به سمت عراق، استفاده خواهد شد.
حسن نیا در مورد جابجایی زائرین اربعین حسینی از مرز خسروی، اظهار داشت: با عنایت به اینكه تعداد زائرانی كه از پایانه مرزی خسروی تردد می كنند نسبت به دیگر مرزها كمتر است، مشكل خاصی در این مرز وجود ندارد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور خاطرنشان كرد: بیشترین حجم تردد زائرین اربعین حسینی از مرز مهران است كه پیشبینی می شود تا آخر امشب تردد از این مرز به ۲۰۰ هزار نفر خواهد رسید.
وی افزود: طبق پیشبینی ها موج جدید سفر به سمت كربلای معلا از دوشنبه آغاز خواهد شد و بعد از اربعین حسینی هم شاهد افزایش تعداد زائرین برگشتی خواهیم بود.

1398/07/20
15:31:04
5.0 / 5
1896
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما