سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد

انجام پروازهای اربعین در ۱۱ شهر، با تخلفات برخورد می نماییم

انجام پروازهای اربعین در ۱۱ شهر، با تخلفات برخورد می نماییم

به گزارش هم پیما یازده شهر تابحال برای انجام پروازهای اربعین مجوز دریافت نمودند كه شامل تهران، كرمان، ساری، یزد، مشهد، ایلام، كرمانشاه، تبریز، كیش، اصفهان و شیراز است و زائرین را به نجف و بغداد می برند اما در این میان برخی سایت های اینترنتی مبادرت به فروش اینترنتی بلیت پروازهای اربعین با قیمت های بالا می كنند كه به قول سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری تخلف به حساب می آید.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، پروازهای اربعین امسال از ابتدا بگونه ای برنامه ریزی شده بود كه قیمت بلیت آنها در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ مهر ماه ثابت باشد و برای پیشگیری از سودجویی ها تنها ایرلاین ها و دفاتر رسمی آنها مجوز برای فروش این پروازها به صورت اینترنتی و حضوری را داشتند.
این پروازها برای مشهد به قیمت دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و برای دیگر فرودگاه های تهران و اصفهان به قیمت دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به صورت رفت و برگشت در نظر گرفته شده بود و مقرر شد بقیه فرودگاه ها هم از نرخ تهران تبعیت كنند.
اما رفته رفته تعداد مجوزهای پروازی از حدود ۶۰۰ تا حدود ۱۴۰۰ مجوز و تعداد ایرالاین ها و شهرها برای انجام این سفرهای هوایی بیشتر شد بگونه ای كه به به قول رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری – یازده شهر تهران، كرمان، ساری، یزد، مشهد، ایلام، كرمانشاه، تبریز، كیش، اصفهان و شیراز زائرین را به مقاصد نجف و بغداد می برند.
وی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: در جهت ساماندهی و پیشگیری از اختلال در فروش بلیت پروازهای ایام اربعین، سازمان هواپیمایی كشوری فهرست نمایندگی های رسمی فروش بلیط پروازهای ایام اربعین جهت رفاه متقاضیان با ذكر آدرس و شماره تلفن های آن مراكز را منتشر نموده است و شركت های هواپیمایی می توانند از راه سایت های خودشان هم به صورت اینترنتی عمل كنند.
جعفرزاده افزود: قیمت بلیت پروازهای اربعین از راه فرودگاه های كرمانشاه و ایلام هم متفاوت می باشد و با نرخ ۱.۵ میلیون تومان به صورت رفت و برگشت فروخته می شود اما اگر فروش اینترنتی خارج از لیست سایت های مجاز معرفی شده ایرلاین ها یا بلیت پروازی خارج از دامنه تعریف شده در بازه زمانی ۱۰ روزه فروخته شود، تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد خواهد شد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اعلام نمود: مردم در این ایام در صورت مشاهده هر گونه تخلف با سازمان هواپیمایی كشوری تماس گرفته یا از راه پرتال این سازمان به نشانی www.cao.ir رجوع كنند.
در این میان برخی سایت های فروش اینترنتی بلیت هواپیما، پروازهای اربعین را هم در لیست خود قرار داده اند و در حالی این تخلف از جانب آنها صورت می گیرد كه قیمت آن هم بسیار بالاتر از آن چیزی است كه باید باشد و بعنوان مثال قیمت بلیت پرواز یكطرفه تهران-نجف در تاریخ ۲۰ مهر ماه سه میلیون و ۲۰۰۰ تومان تعیین شده كه بیشتر از دو برابر نرخی است كه برای آن در نظر گرفته شده است و دستگاه های نظارتی باید با آن برخورد كنند.







1398/07/17
14:31:44
5.0 / 5
1919
تگهای خبر: پرواز , دستگاه , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما