رحیمی جهان آبادی: بیكاری مستضعفین مرزنشین اقدام لازم صورت گیرد

رحیمی جهان آبادی: بیكاری مستضعفین مرزنشین اقدام لازم صورت گیرد

به گزارش هم پیما نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت معیشتی مرزنشینان انتقاد كرد: مرز برای مرزنشینان چیزی جز نخوت و مصیبت نداشته، دود آن به چشم ما و پول آن به جیب كسانی می رود كه در مرز ساكن نیستند.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس اظهار داشت: بعنوان یك اهل سنت ایام اربعین را تسلیت می گویم. می خواهم به چندین مشكل عمده حوزه انتخابیه ام اشاره كنم. ضمن تشكر به سبب كارهای انجام شده در مناطق حوزه انتخابیه تاكید می كنم كه بیكاری گسترده در مناطق مرزی حوزه انتخابیه با وجود كارهای انجام شده موجب فشار به خانواده ها و مستضعفین مرزنشین شده است. مشكل حوزه ورزش در حوزه انتخابیه، عدم استقرار ادارات در شهرستان صالح آباد، نیاز به بازگشایی بازارچه های مرزی حوزه انتخابیه كه سبب رونق اقتصادی می شود توجه به راه آهن حوزه انتخابیه، نیاز به خرید توافقی زعفران، توجه به بیمارستان تایباد و بیمارستان نیمه كاره نصر آباد جام، توجه به مشكلات جاده های حوزه انتخابیه همچون مواردی است كه باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد.
وی ادامه داد: نیاز حاشیه نشینان به تامین آب، برق و گاز همچون این مشكلات است. این حاشیه نشینان فقیرنشینان روستایی هستند. چونكه عدم مدیریت صحیح روستاها در این مناطق این حاشیه نشینی را در تربت جام به وجود آورده است. كمبود شدید اعتبارات برای آبرسانی در مناطقی از حوزه انتخابیه از مواردی است كه باید مورد توجه باشد. سوژه دیگر جابجایی مسافر و بار توسط خودرو های افغانی است كه این سبب بیكاری رانندگان كامیون و خودرو در تایباد شده است. وزارت كشور قول داده بود درباب شناسنامه ها و زمین های مرز جلسه ای تشكیل گردد اما این كار تابحال انجام نشده بود.
این عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درانتها اشاره كرد: مرز برای مرزنشینان جز نخوت و جز مصیبت چیز دیگری نداشته، دود مرز به چشم ما است و پول آن به جیب كسانی است كه در مرز ساكن نیستند. برای وضعیت مرزها و بیكاری مستضعفین مرزنشین اقدام لازم صورت گیرد. مرزنشینی یعنی حفاظت از این كشور زمانی كه مرز نشینان شرایط مناسبی برای معاش نداشته باشند هم ناامنی در مرزها و هم پدیده قاچاق گسترش پیدا می كند. دولت و مسئولین باید به صورت ویژه به مناطق مرزی توجه نمایند.
منبع:

1398/07/15
12:38:18
5.0 / 5
1791
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما