در واكنش به گزارش مهر

اشتباه وزارت راه در درج قیمت مسكن شهریور ماه اصلاح گردید

اشتباه وزارت راه در درج قیمت مسكن شهریور ماه اصلاح گردید

به گزارش هم پیما گزارش دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی از بازار مسكن شهریور ماه تهران كه متوسط قیمت مسكن منطقه ۲۱ را ۲۱.۱ میلیون تومان اعلام نموده بود، اصلاح گردید.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در گزارش اخیر خود متوسط قیمت مسكن منطقه ۲۱ تهران را به اشتباه ۲۱ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۳۷۰ تومان درج كرده بود كه در مقایسه یا قیمت مندرج در گزارش بانك مركزی، ۱۱۰ درصد اختلاف داشت.
خبرگزاری مهر روز گذشته در گزارشی با عنوان «اختلاف فاحش قیمت مسكن در گزارش بانك مركزی با وزارت راه» به این مورد پرداخته بود كه به دنبال درج این گزارش، این دفتر اشتباه خویش را اصلاح و رقم مذكور را به ۱۰ میلیون ۳۷۵ هزار و ۶۰۰ تومان بازگردانده است.
پیشتر هم این شاخص (متوسط قیمت مسكن شهریور منطقه ۲۱ تهران) در گزارش بانك مركزی، ۱۰ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان در هر متر مربع عنوان شده بود. این نرخ ها از آن جهت حائز اهمیت می باشد كه در بنگاههای مشاوره املاك مبنای تعیین قیمت خرید و فروش قرار می گیرد و هرگونه بی دقتی در ثبت این قیمت ها می تواند منجر به احجاف در حق خریدار و فروشنده ملك شود. گفتنی است در ایام اخیر عباس فرهادیه مدیركل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی از سمت خود بركنار و پروانه اصلانی معاون این دفتر با حفظ سمت بعنوان سرپرست دفتر اقتصاد مسكن مشغول به كار شد.

گزارش دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه قبل از اصلاح قیمت


1398/07/09
23:00:57
5.0 / 5
2412
تگهای خبر: بازار , بانك , ساخت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما