سازمان بنادر به هم پیما اعلام كرد

ایجاد خط كشتیرانی چابهار-ونیز، علاقه مندی ایتالیایی ها برای سرمایه گذاری

ایجاد خط كشتیرانی چابهار-ونیز، علاقه مندی ایتالیایی ها برای سرمایه گذاری

به گزارش هم پیما مدیركل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از مذاكره و توافق برای ایجاد خط كشتیرانی جابهار - ونیز اطلاع داد و اظهار داشت: شركت های حمل و نقل دریایی ونیز علاقه مندی و برنامه های خود برای سرمایه گذاری در بندر چابهار را اعلام نمودند كه مورد موافقت ما هم قرار گرفت.


محمد سعید اصل سعیدی پور در گفتگو با ایسنا، اظهاركرد: مبحث اصلی جلسه مشترك روز گذشته، ارتباط بین چابهار و مجموعه شركت های دریایی ونیز بود، چونكه طرف ایتالیایی در چارچوب مجموعه شركت های حمل و نقل دریایی علاقه مندی خویش را جهت استفاده از پتانسیل های بندر چابهار و سرمایه گذاری در این بندر نشان دادند.
وی ادامه داد: دور بودن این بندر از منطقه خلیج فارس، ارزان تر بودن تعرفه ها و هزینه های سرمایه گذاری در چابهار نسبت به بنادر دبی و دیگر بنادر كشورهای خارجی و... طرف های ایتالیایی را به نتیجه رساند كه در این بندر جنوبی ایران سرمایه گذاری كنند و البته این مجموعه شركت ها برای ایجاد شركت و كارخانه در بندر چابهار ابراز تمایل بسیاری كردند كه مورد حمایت و توافق ما قرار گرفت.
مدیركل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه ایجاد ارزش افزوده از دیگر برنامه های طرف ایتالیایی برای سرمایه گذاری در بندر چابهار بود، افزود: در این نشست به آنها اعلام كردیم، اراضی را كه آنها بخواهند در اختیارشان قرار داده تا بتوانند طرح هایشان را اجرا كنند. البته حدودا همه قراردادهای سرمایه گذاری در بنادر به صورت قراردادهای BOT است و زمینی به كسی واگذار نمی گردد.
سعیدی پور همینطور درباره ایجاد خط كشتیرانی چابهار - ونیز اظهار داشت: با طرف ایتالیایی درباره ایجاد خط كشتیرانی چابهار - ونیز هم مذاكراتی صورت گرفت و مقرر شد كه پیام ما را به ایتالیا و بندر ونیز ببرند و البته با عنایت به طول مسافت مباحث بیشتر روی ترانزیت و خطوط باری كشتیرانی بود، چونكه در حوزه مسافری باید كشتی ها، تجهیزات و امكانات خاصی وجود داشته باشد و به جهت مسافت طولانی استقبال چندانی از این مساله نخواهد شد.
وی اظهار نمود: آموزش دریانوردان، تامین تجهیزات و قطعات، عرضه خدمات و تعرفه های بندری و... از دیگر مسائلی بود كه در جلسه روز گذشته بین هیات ایرانی و طرف ایتالیایی مطرح شده و مورد توافق و موافقت دو طرف هم بود.1398/07/08
14:28:59
5.0 / 5
1768
تگهای خبر: آموزش , ارز , بازار , بندر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما