فرودگاه های جدید و قیمت بلیت برای پروازهای اربعین

فرودگاه های جدید و قیمت بلیت برای پروازهای اربعین

به گزارش هم پیما دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از جزئیات جدید پروازهای اربعین، نرخ ثابت این پروازها در ایام مشخص شده و غیره آگاهی داد و اظهار داشت: برخی شركت های هواپیمایی برای انجام پروازهای اربعین از مبداء استان های دیگر مانند كرمانشاه و ایلام اعلام آمادگی كرده اند كه در حال بررسی است.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، با نزدیك تر شدن به روز اربعین و مراسم پیاده روی زوار كه هرساله از نجف تا كربلا برگزار می شود، مساله حمل و نقل و جابه جایی مسافران از طرق مختلف داغ تر می شود. گرچه بگفته مسئولان صنعت هوایی كمتر از پنج درصد مسافران از هواپیما جهت شركت در مراسم اربعین بهره برده و به عراق سفر می كنند اما هر ساله تدابیری برای آن در این زمینه اندیشیده می شود تا امكان سوءاستفاده از سودجویان گرفته شود.
مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن شركت های هواپیمایی – در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: قبل از این قیمت پروازهای تهران - نجف و سایر فرودگاه های ایران به نجف و بغداد مشخص و همه ایرلاین ها موظف شدند در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ مهر ماه امسال كه پروازهای اربعین انجام می شود، بلیت های خودرا بر طبق این نرخ ها بفروشند. بر طبق این اطلاعیه قیمت بلیت هواپیما نیز مشخص و اعلام گردید.
وی اضافه كرد: برمبنای آخرین هماهنگی های صورت گرفته با ایرلاین های داوطلب برای انجام پروازهای اربعین، تنها فرودگاه های تهران، مشهد و اصفهان پیش بینی شده كه البته بیشتر از ۹۵ درصد این پروازها از فرودگاه های تهران و مشهد و بقیه از فروگاه اصفهان برنامه ریزی شده است اما با درخواست های جدید از طرف ایرلاین ها برای فروش و انجام پرواز از فرودگاه ها و استان های دیگر احتمال اضافه شدن آنها نیز وجود دارد.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی افزود: برخی از ایرلاین های داخلی اعلام آمادگی كرده اند كه می توانند از فرودگاه های كرمانشاه و ایلام پروازهای اربعین را با نرخ ثابت در روزهای مذكور انجام دهند. بدین سبب بعد از تایید از طرف سازمان هواپیمایی كشوری، آنها نیز به فرودگاه های كنونی اضافه می شوند.
اسعدی سامانی در پاسخ به این پرسش كه با عنایت به نزدیك بودن فرودگاه های ایلام و كرمانشاه به شهر نجف، امكان اعلام نرخ سومی كمتر از نرخ اعلام شده برای پروازهای اربعین با مبداء تهران وجود دارد؟ اظهار نمود: این اتفاق نخواهد افتاد و نرخ های ثابت اعلام شده است. در این فرودگاه ها از هواپیماهای ATR استفاده می شود و این نوع هواپیماها هزینه های بالایی دارند، بدین سبب نرخ شان با قیمت بلیت پرواز تهران-نجف و تهران-بغداد فرقی نخواهد داشت.
وی با اشاره به اینكه تعداد مسافران هوایی اربعین، فرودگاه های پیش بینی شده و برنامه های پروازی از الان معین نمی باشد، اعلام نمود: تا نزدیك شدن به ایام اربعین و بسته به استقبال مسافران از این پروازها برای رفتن به عراق و شركت در مراسم اربعین، تعداد پروازها و حتی فرودگاه ها افزوده می شود. چونكه شركت های هواپیمایی پروازهای فوق العاده خودشان را برمبنای نیاز مشتری با هماهنگی سازمان هواپیمایی كشوری برنامه ریزی می كنند و این سازمان نیز برمبنای برنامه پروازی شركت مورد نظر و ناوگان در اختیار آن شركت به ایرلاین متقاضی، اجازه پرواز فوق االعاده می دهد.
منبع:

1398/07/07
19:25:14
5.0 / 5
1738
تگهای خبر: پرواز , سفر , شركت , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
هم پیما
هم پیما