جزییات بررسی مسكن كارگران در نشست شورای عالی كار

دو مصوبه برای خانه دار شدن كارگران

دو مصوبه برای خانه دار شدن كارگران

به گزارش هم پیما بعد از برگزاری نشست شورایعالی كار در مرداد ماه مبحث تامین مسكن كارگران بعنوان یكی از دغدغه ها و لزوم های زندگی كارگران در دستور كار قرار گرفت و بر همین مبنا در آخرین نشست شورا، افزایش تشكیل تعاونی های مسكن كارگری و فراهم كردن زیرساخت ها برای خانه دار شدن كارگران به تصویب رسید.به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، دویست و هشتاد و پنجمین نشست شورایعالی كار با محور بررسی راهكارهای تقویت تعاونی های مسكن و مصرف كارگران، ساز و كارهای تامین مسكن مشاركتی و استفاده از ظرفیت تعاونی های توزیعی برای تامین كالاهای اساسی و مورد نیاز كارگران برگزار گردید.

در این نشست علاوه بر نمایندگان كارفرمایی و كارگری شورا، سه معاون روابط كار، معاون فرهنگی اجتماعی و معاون امور تعاون وزیر كار هم حضور داشتند و به عرضه گزارش در حوزه تعاونی های مصرف و مسكن كارگری پرداختند.

گسترش و تقویت تعاونی های مسكن كارگری از دیگر محورهای این نشست بود و با عنایت به آنكه تعداد تعاونی های مسكن موجود پاسخگوی مطالبات مسكن كارگران نیست، مصوب شد تا كارگروهی در معاونت امور تعاون به منظور بررسی و اصلاح ساختار تعاونی های فعال موجود و همینطور تشكیل و راه اندازی تعاونی های جدید ایجاد شود.

از دیگر مصوبات نشست شورایعالی كار، اصلاح آئین نامه های تبصره ۲ ماده ۱۴۹ و ۱۵۳ قانون كار در مورد تامین مسكن كارگری بود كه مقرر شد با عنایت به قدمت آئین نامه ها و لزوم بازبینی آنها ظرف دو هفته آینده اصلاح آنها در شورایعالی كار صورت گرفته و جهت بررسی به هیات وزیران ارسال شود.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، در این نشست همینطور راهكارهای جبران قدرت خرید خانوارهای كارگری و تقویت معیشت كارگران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جلسه بعدی شورایعالی كار احیانا دو هفته آینده به منظور عرضه پینشهادات گروه كارفرمایی و كارگری در حوزه تامین مسكن كارگران و اصلاح آئین نامه مربوطه برگزار گردد.
1398/07/03
14:34:06
5.0 / 5
2212
تگهای خبر: جت , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما