سخنگوی سازمان هواپیمایی خبر داد

صدور مجوز پروازهای اربعین، پیشبینی استفاده 100 هزار زائر از هواپیما

صدور مجوز پروازهای اربعین، پیشبینی استفاده 100 هزار زائر از هواپیما

به گزارش هم پیما سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری از صدور مجوز پروازهای اربعین برای ایرلاین های داوطلب اطلاع داد و اظهار داشت: پیشبینی می شود بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر از زائرین از هواپیما برای اربعین و رفتن به عراق استفاده كنند و در این زمینه رضایت مردم برای ما اهمیت دارد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، پیاده روی زائرین كشورهای مختلف بخصوص ایرانیان هرساله به مناسبت اربعین حسینی از نجف تا كربلا برگزار می گردد و امسال پیشبینی شده كه بیشتر از سه میلیون نفر از زائرین ایرانی در این مراسم شركت نمایند.
رضا جعفر زاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری – در گفتگو با ایسنا اظهاركرد: سال قبل بیشتر از ۱۰۸ هزار نفر از زائرین ایرانی از حمل و نقل هوایی برای اربعین استفاده كردند و پیشبینی می شود امسال هم همین تعداد زائر از هواپیما برای رفتن به كشور عراق و شركت در مراسم اربعین استفاده كنند. در این راستا مجوز پروازهای اربعین برای یازده ایرلاین داوطلب صادر شده و در حال صدور است.
وی با اشاره به اینكه نرخ بلیت پروازهای مختلف به سمت بغداد و نجف برای اربعین اعلام شده است، اضافه كرد: آنچه مهم می باشد اینكه نرخ ثابت مشخص شده برای بلیت هایی كه در سفرهای اربعین صادر می شود تنها در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ مهر اعتبار دارد و اگر كسی قبل یا پس از تاریخ مذكور بلیت تهیه كرده باشد، قیمت بلیت او تابع این نرخ نیست.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری ادمه داد: بلیت پروازهای نجف یا بغداد تابع پروازهای خارجی بوده و نرخ آنرا رقابت ها، كسب و كار بازار و عرضه و تقاضا تعیین می كند. اما با عنایت به اینكه شرط اصلی برای ما رضایت مردم و زائرین است، اگر كسی بلیت هواپیمایی را پیش از ابلاغ نرخ های ثابت در تاریخ های ۲۰ تا ۳۰ مهر ماه بالاتر از آنچه اعلام شده، خریداری نموده باشد هم تلاش می نماییم نسبت به احقاق حقوق آن هم اقدام نماییم.
جعفرزاده تصریح كرد: همه تلاش كنند از مراكز معتبر بلیت تهیه كنند اما اگر هر زائری بلیت هواپیمایی را از هر واسطه ای خریداری كرد و متوجه بروز تخلف یا گرانفروشی شد آنرا به ما اعلام كند تا با او برخورد نماییم و حتی اگر آن مركز یا واسطه فروش بلیت مجوز هم نداشته باشد به سرعت نسبت به معرفی آن به دستگاه قضایی و برخورد با آنها اقدام می نماییم.1398/06/30
20:32:14
5.0 / 5
1852
تگهای خبر: بازار , پرواز , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما