عملكرد بهتر از حد انتظار بازر كار كانادا

عملكرد بهتر از حد انتظار بازر كار كانادا

هم پیما: میزان مشاغل به وجود آمده در ماه آگوست در كانادا بسیار بیشتر از پیش بینی ها بود.


به گزارش هم پیما به نقل از تریدینگ اكونومیكس، اقتصاد كانادا در ماه آگوست ۸۱ هزار و ۱۰۰ فرصت شغلی ایجاد كرد كه بسیار بیشتر از ۱۵ هزار فرصت شغلی پیش بینی شده بوده است. از این تعداد، ۲۳ هزار و ۸۰۰ شغل به صورت تمام وقت و ۵۷ هزار و ۲۰۰ شغل به صورت پاره وقت بوده است. با توجه به این اشتغال زایی بسیار نیرومند، نرخ بیكاری در سومین اقتصاد بزرگ قاره آمریكا بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح ۵.۷ درصد باقی ماند كه بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده در كانادا طی چهار ماه اخیر نیز شمرده می شود.
متوسط نرخ بیكاری در كانادا طی بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۶۲ درصد بوده است كه بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۸۲ با ۱۳.۱ درصد و كمترین نرخ بیكاری ثبت شده نیز مربوط به ژوئن ۱۹۶۶ با ۲.۹ درصد بوده است.
در ماه آگوست بیشترین مشاغل به وجود آمده مربوط به استان انتاریو با ۵۸ هزار فرصت شغلی بوده است و بعد از آن، كبك با ۲۰ هزار، منیتوبا با ۵۲۰۰ و ساسكاچوان با ۲۸۰۰ فرصت شغلی قرار دارند. در ماه آگوست شمار شاغلین بخش خصوصی ۹۴ هزار نفر افزایش یافته است اما شمار شاغلین در بخش دولتی تغییری نسبت به ماه قبل نداشته است.
بیشترین مشاغل به وجود آمده طی این مدت مربوط به مشاغل مربوط به حوزه املاك با ۲۲ هزار شغل، خدمات آموزشی با ۲۱ هزار فرصت شغلی و خدمات فنی با ۱۷ هزار فرصت شغلی بوده است. از طرف دیگر شمار فرصت های شغلی در بخش ساختمان ۲۲ هزار عدد كاهش داشته است.
نرخ بیكاری جوانان كه شمار افراد فاقد شغل ۱۵ تا ۲۴ ساله را اندازه می گیرد ۴۲ هزار نفر و برای افراد بالای ۵۵ سال ۲۲ هزار نفر بیشتر شده است. طی این مدت نرخ مشاركت در بازار كار با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۶۵.۸ درصدافزایش یافته است.
منبع:

1398/06/20
13:15:29
5.0 / 5
1912
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , بازار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
هم پیما
هم پیما