رئیس سازمان امور مالیاتی به مهر خبر داد

قول وزارت راه جهت راه اندازی سامانه املاك و اسكان تاپایان سال

قول وزارت راه جهت راه اندازی سامانه املاك و اسكان تاپایان سال

به گزارش هم پیما رئیس سازمان مالیاتی با اشاره به اینكه برای برقراری مالیات از خانه های خالی نیازمند سامانه املاك و اسكان هستیم، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی قول داده سامانه مذكور را تا آخر امسال راه اندازی كند.امیدعلی پارسا در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه مالیات بر خانه های خالی، تصریح كرد: برای وضع این مالیات، سامانه املاك و اسكان باید توسط وزارت راه و شهرسازی راه اندازی می شد كه قول داده اند این سامانه را تا آخر امسال راه اندازی می كنند.
رئیس سازمان امور مالیاتی اضافه كرد: تا زمانی كه سامانه مذكور راه اندازی نشود نمی توان به اطلاعات دقیقی در رابطه خانه های خالی دسترسی داشت.
وی افزود: مقرر است تا آخر سال زیرساخت اطلاعاتی را تهیه كنند.
معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به این سؤال كه در صورت عدم راه اندازی سامانه مذكور توسط وزارت راه و شهرسازی، آیا سازمان امور مالیاتی اقدامی انجام می دهد؟ اظهار داشت: این مسئله تكلیف وزارت راه و شهرسازی است و ما راسا نمی توانیم در این رابطه اقدامی انجام دهیم و باید وزارت راه برای پیشبرد این هدف، به تكلیف خود یعنی تهیه سامانه املاك و اسكان عمل كند.
پارسا در واكنش به این سؤال كه آیا سازمان امور مالیاتی نمی تواند در این خصوص از سازمان ثبت و یا شهرداری ها اطلاعات بگیرد؟ خاطرنشان كرد: هدف ما پوشش سراسر كشور است ازاین رو باید یك سامانه جامع و كامل و به روز داشته باشیم كه امیدواریم وزارت راه تا آخر سال به تكلیف خود عمل كند.
وی در ارتباط با اینكه راه های فرار مالیاتی در مورد خانه های خالی زیاد است، اظهار داشت: به این مسئله واقف هستیم و می دانیم كه نمی توان فرار مالیاتی را صفر كرد اما تلاش می نماییم كه امكان فرار مالیاتی را به حداقل برسانیم.

1398/06/17
17:38:22
5.0 / 5
1818
تگهای خبر: ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما