یك مقام مسئول:

فقط ۲ درصد مردم ایران می توانند سوار هواپیما شوند

فقط ۲ درصد مردم ایران می توانند سوار هواپیما شوند

هم پیما: یك مقام مسئول در سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: به علت قیمت بلیت هواپیما تنها ۲ تا ۲.۵ درصد مردم از حمل و نقل هوایی استفاده می نمایند.به گزارش هم پیما به نقل از صدا و سیما، رضا جعفرزاده اظهار داشت: الان ۲ تا ۲.۵ درصد مردم ایران از سیستم حمل و نقل هوایی استفاده می نمایند.
وی اضافه كرد: سازمان هواپیمایی طبق قانون، نرخ تكلیفی برای شركت های هواپیمایی ندارد، اما مدیران عامل شركت های هواپیمایی دامنه نرخی را بر مبنای هزینه های تمام شده یك ساعت صندلی پرواز تعیین كرده اند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری افزود: بخشی از هزینه های شركت های هواپیمایی ارزی و بخش دیگر غیر ارزی است. مطابق محاسبات صورت گرفته ۶۴ درصد این هزینه ها ارزی و ۳۶ درصد ریالی است كه باید شركت ها پرداخت كنند.
وی خاطرنشان كرد: نگاه سازمان هواپیمایی كشوری فقط به این نیست كه هواپیما باید بپرد بلكه هواپیما بایستی ایمن بپرد. ۳۱۰ فروند هواپیمای سنگین در حوزه مسافری و تعدادی در بخش كارگوی كشور داریم كه این هواپیماها برای پریدن باید ایمن باشند.
جعفرزاده با اشاره به اینكه درصدی از هزینه های شركت های هواپیمایی ارزی است، اظهار داشت: به شركت های هواپیمایی اعلام شده به علت كاهش نرخ ارز نسبت به ارزیابی و كاهش باردیگر قیمت بلیت هواپیما اقدام نمایند. نرخ ارز این روزها درصدی پایین آمده ازاین رو به همان نسبت بلیت هواپیما باید كاهش پیدا كند.
وی افزود: فروش بلیت هواپیما خارج از دامنه نرخ مورد تعیین از جانب شركت های هواپیمایی، تخلف بوده و با هرگونه تخلف مراكز فروش در این زمینه برخورد خواهد شد.

1398/06/13
20:30:36
5.0 / 5
1583
تگهای خبر: ارز , پرواز , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما