افزایش 21 درصدی نرخ عوارض آزادراه ها با دستور وزیر

افزایش 21 درصدی نرخ عوارض آزادراه ها با دستور وزیر

به گزارش هم پیما مدیركل بهره برداری آزادراه ها از افزایش نرخ عوارض آزادراه ها اطلاع داد و اظهار داشت: این عوارض بسته به هر مسیر و آزادراهی متفاوت می باشد اما بر مبنای آخرین ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی، به صورت میانگین ۲۱ درصد نرخ عوارض آزادراهی در كشور افزایش پیدا كرده كه با پنج ماه تاخیر از آغاز شهریور ماه امسال اعمال شده است.


بهنام داودی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: افزایش نرخ عوارض آزادراه ها با عنایت به قوانین و ضوابط مربوطه، هر ساله بر مبنای پیشبینی های صورت گرفته اتفاق می افتد كه البته امسال با پنج ماه تاخیر این افزایش نرخ اعمال شد.
وی اضافه كرد: بر مبنای قانون هرساله مدلهای مالی كه برای ساخت و استهلاك آزادراه ها تعیین می شود، مورد بررسی قرار گرفته و بر مبنای مفاد قانون های ذیربط وزیر راه و شهرسازی نسبت به اعلام نرخ جدید با عنایت به پارامترهای مختلف همچون نرخ تورم اقدام می كند. بر این اساس نرخ عوارض آزادراهی به صورت متوسط حدود ۲۱ درصد افزایش پیدا كرده است.
مدیركل بهره برداری آزادراه های كشور اظهار داشت: گرچه تاخیر پنج ماهه در اعلام و اعمال نرخ های جدید عوارض آزادراهی می تواند مشكلاتی در زمینه نگهداری، بهره برداری و حفظ كیفیت آزادراه ها برای شركت های خصوصی بهره بردار در بر داشته باشد اما امیدواریم با ابلاغ نرخ های جدید چنین مسائلی هم حل و فصل شود.1398/06/07
14:23:35
5.0 / 5
1893
تگهای خبر: ساخت , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هم پیما
هم پیما