حفظ ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در سه ماهه امسال

حفظ ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در سه ماهه امسال

به گزارش هم پیما مدیركل دفتر بیمه بیكاری و پشتیبانی از مشاغل وزارت كار از كاهش آمار بنگاه های اقتصادی مشكل دار آگاهی داد و اظهار داشت: با حمایت موثر از 470 بنگاه اقتصادی در سه ماهه نخست امسال 100 هزار فرصت شغلی در كشور تثبیت شد.كریم یاوری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: هم اكنون تعداد كارگران بنگاه های مشكل دار ۱۴۰ هزار نفر است و وزارتخانه های صادركننده مجوز برای بنگاه ها باید در جهت رفع مشكلات بنگاه ها با جدیت بكوشند و تمام كارفرمایان، سهام داران و مدیران بنگاه ها نیز به حل و رفع مشكلات بنگاه های تحت مسئولیت خود كمك كنند.

وی با اشاره به تشكیل كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها اشاره كرد: این كارگروه ها لازم است در شرایط اقتصادی حاضر بیشتر از گذشته در خدمت رفع مشكلات بنگاه ها باشند و جلسات خودرا با حضور ذینفعان در محل بنگاه های مشكل دار برگزار كنند تا به شكل عملیاتی و میدانی این مشكلات بررسی، بازنگری و حل و فصل شود.

بگفته مدیركل بیمه بیكاری و پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار در سه ماهه نخست امسال آمار بنگاه های مشكل دار نسبت به اسفند سال قبل با كاهش روبه رو بوده به نحوی كه از ۱۳۵۱ بنگاه در اسفند ۹۷ به بیشتر از ۱۲۶۰ بنگاه رسیده است.

یاوری اضافه كرد: وزارت كار در امتداد حفظ امنیت شغلی و صیانت از نیروی كار، حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها، تثبیت اشتغال و پایداری تولید بر پیگیری و رفع هرچه سریع تر مشكل بنگاه ها تاكید دارد، اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال با مبادرت به موقع و پشتیبانی از ۴۷۰ بنگاه اقتصادی، موجبات تثبیت و حفظ ۱۰۰ هزار شغل در كشور برقرار شد.

وی همین طور از برگزاری بیشتر از ۲۰۰۰ جلسه توسط كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در سال قبل به منظور رسیدگی به آخرین وضعیت بنگاه های مشكل دار آگاهی داد.

به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در امتداد شناسایی و حل و فصل مشكلات بنگاه های تولیدی، كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید را در استان ها راه اندازی كرده كه این كارگروه ها ضمن رصد و شناسایی بنگاه های اقتصادی مشكل دار، وظیفه پیگیری و بررسی وضعیت بنگاه ها و حل و فصل مشكلات آنها را در دستور كار دارند. قبل از این با حمایت موثر از ۱۸۴۰ بنگاه اقتصادی زمینه حفظ و تثبیت ۳۵۰ هزار شغل در سال قبل فراهم شده بود.

منبع:

1398/05/30
22:18:39
5.0 / 5
1852
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما