وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

تعمیر خانه های سیل زده تا اختتام مردادماه به اتمام می رسد

تعمیر خانه های سیل زده تا اختتام مردادماه به اتمام می رسد

هم پیما: وزیر راه و شهرسازی از اتمام تعمیر خانه های سیل زده تا اختتام مردادماه آگاهی داد و اظهار داشت: تا پیش از بارندگی ها اهتمام می نماییم جاده قدیم پلدختر را ترمیم نماییم.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه های اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با اشاره به اینكه در جریان سیل شاهد خسارت های زیادی به حوزه های مختلف استان خصوصاً حوزه راه و شهرسازی بودیم، گفت: اما خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته راه ارتباطی ۷۰۰ روستا كه قطع شده بود برقرار شد. همین طور اقدامات جایگزین را در این زمینه در دستور كار داریم.
محور جدید پلدختر با عرض دو متر و طول ۸۵ كیلومتر طراحی شده است
وی با اشاره به اینكه در ۲۵ استان كشور شاهد وقوع سیلاب بودیم، اما با بسیج نیروهای راهداری و راه و شهرسازی كه حدود ۱۲ هزار نفر بودند آغاز به بازسازی و ترمیم راه های روستایی و اصلی كردیم، اشاره كرد: یكی از نگرانی های مردم استان تخریب جاده خرم آباد- پلدختر است كه این جاده شریان مهم و اقتصادی در كشور شمرده می شود و زندگی خیلی از روستاییان و ساكنان شهرهای در حریم آن به این جاده بستگی دارد.
وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر اینكه برای ترمیم و بازسازی جاده پلدختر كار انجام مطالعات فنی و مهندسی و زمین شناسی را در دستور كار قرار داده ایم، اضافه كرد: این جاده با رعایت استانداردها و با عرض دو متر و طول ۸۵ كیلومتر طراحی شده است. تونل هایی هم در این محور پیش بینی شده است.
اسلامی اشاره كرد: با همت و اراده قرارگاه خاتم امیدواریم این پروژه با سرعت راه اندازی شود. در كنار آن كار ترمیم جاده قبل را انجام خواهیم داد تا مردم یك جاده دسترسی محلی داشته باشند.
وی تصریح كرد: تا پیش از بارندگی ها و بارش ها اهتمام می نماییم جاده قدیم را ترمیم نماییم.
پروژه راه آهن دورود- خرم آباد- پلدختر- اندیمشك در اولویت كار دولت است
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه های راه آهن لرستان اشاره نمود و اضافه كرد: اولویت مهم وزارت راه و شهرسازی و دولت پروژه های راه آهن است، راه آهن دورود- خرم آباد- پلدختر- اندیمشك در دستور كار است اما خیلی طولانی شده است. به هر روی عملیات اجرایی آن یكی از اولویت های دولت و وزارت راه است.
اسلامی با اشاره به فعالیت بنیاد مسكن و تعمیرات منازل مناطق سیل زده اظهار داشت: كار تعمیرات این خانه ها در مراحل پایانی است، روند رو به اتمام است و تا اختتام ماه جاری به اتمام است.
وی با اشاره به اینكه وزارت راه اعتباری را در اختیار بنیاد مسكن قرار داده كه از ساخت خانه ها در حریم رودخانه ها جلوگیری نمایند، اشاره كرد: امیدواریم دیگر هیچ شهری نداشته باشیم كه خانه های آن در راه رودخانه راه اندازی شده باشد.


منبع:

1398/05/17
18:47:04
5.0 / 5
2231
تگهای خبر: استاندارد , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما