وزیر راه:

نرخ مشاوران املاك معیارمانیست، اجاره بها متاثراز تورم و قیمت مسكن

نرخ مشاوران املاك معیارمانیست، اجاره بها متاثراز تورم و قیمت مسكن

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه بررسی ها نشان داده است قیمت یك مترمربع مسكن، تورم و اجاره بها با هم هماهنگ هستند، اظهار داشت: آنچه مشاوران املاك مطرح می كنند ملاك و معیار اجاره بها نیست.به گزارش هم پیما به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور بامداد امروز از ایستگاه متروی شهر جدید هشتگرد با حضور وزیر راه و شهرسازی بازدید كرد.
در آخر این بازدید، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید معاون اول رئیس جمهور از این ایستگاه مترو و خط ریلی در دست ساخت آن با استفاده از درزین تصریح كرد: عملیات اجرایی این پروژه مطابق قراردادهای منعقد شده در حال پیشرفت است و برای تابستان امسال به بهره برداری می رسد.
اسلامی خاطرنشان كرد: ساخت این مترو خواسته مردم هشتگرد است و با استفاده از آن امكان تردد ساكنان شهر جدید هشتگرد به پایتخت با سهولت بیشتری فراهم خواهد شد.
وی در مورد مسكن كاركنان دولت، تصریح كرد: كاركنان رسانه ها و كارگران هم می توانند در طرح تأمین مسكن كاركنان دولت، (تام كاد) حضور داشته باشند.
اسلامی درباره مسكن مهر اظهار داشت: پرونده اجرایی مسكن مهر تا آخر سال ۹۸ بسته خواهد شد و آنچه باقی می ماند، پرونده های مشكل دار و دارای پرونده قضائی است.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی در مورد افزایش اجاره بها و اظهارات رئیس جمهور در خصوص اینكه اجاره بها ۳۰ درصد افزایش داشته است ولی مردم آنرا نمی پذیرند، تصریح كرد: آنچه مشاوران املاك مطرح می كنند ملاك و معیار اجاره بها نیست. ملاك برای ما گزارش های معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی است. گزارش های ما در این خصوص نشان داده است قیمت یك مترمربع مسكن، تورم و اجاره بها با هم هماهنگ بوده است.
به گفته اسلامی آنچه رئیس جمهور در باره افزایش ۳۰ درصدی اجاره بها مطرح نمود، معدل افزایش این شاخص از سه ماهه ابتدایی سال جاری منتهی به سه ماه ابتدایی سال قبل بوده است و رئیس جمهور سقف اجاره بها را اعلام نكرد.
وی اضافه كرد: ایستگاه متروی هشتگرد با مساحت ۲۲ هزار مترمربع به صورت زیرسازی با اسلب بتن كار شده تا هزینه ها كمتر شود.

1398/05/02
12:10:26
5.0 / 5
1868
تگهای خبر: ساخت , مسكن , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هم پیما
هم پیما