در حاشیه جلسه دولت مطرح شد؛

واكنش وزیر راه و شهرسازی به ادعاها درباره سلطان مسكن

واكنش وزیر راه و شهرسازی به ادعاها درباره سلطان مسكن

به گزارش هم پیما وزیر راه و شهرسازی به ادعای یكی از نمایندگان مجلس درباره اینكه یك نفر ۷۰۰ یا ۲۵۰۰ خانه دارد واكنش نشان داد.


به گزارش هم پیما به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره اظهارات یك نماینده در خصوص اینكه یك نفر ۷۰۰ منزل در شهر ری و دیگری ۲۵۰۰ منزل در تهران دارد اظهار نمود: از كسی كه این آمار و اطلاعات را می دهد باید سوال شود كه منبع اطلاعاتش كجاست. كسی كه این اطلاعات را می دهد باید منبع اطلاعاتی خود و مستند خویش را هم بگوید.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا شما این اطلاعات را تكذیب می كنید خاطرنشان كرد: من نه تكذیب می كنم نه تأیید ولی نمی گردد با افكار عمومی بازی كرد و در جامعه تشویش به وجود آورده باید ببینم این منبع اطلاعات كجاست.
وزیر راه و شهرسازی درباره اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی بیان كرد: خانه های خالی عاملی شده است كه منابع كشور را در تله قرار داده، اگر این منابع در مدار باشند و مورد استفاده قرار گیرند به رونق تولید در بخش مسكن كمك می كنند. برای اجرای این قانون باید سیستم اطلاعات دقیق وجود داشته باشد اما وظیفه ما در این قانون پیشبینی نشده است. ما در حال تلاش هستیم تا سیستم های موجود اطلاعاتی را به هم متصل نماییم تا سازمان امور مالیاتی بتواند از آن استفاده نماید. در تلاشیم امسال این سیستم اطلاعاتی را ایجاد نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش كه دولت برای كمك به مستأجران چه اقدامی انجام داده است؟ تصریح كرد: در تاریخ هیچگاه دولت در این عرصه دخالت نكرده است ولی ما در اصلاحیه ماده ۵۳ قانون مالیات مستقیم در مورد تبصره ۱۱ اقدام نموده ایم و مشوق هایی برای صاحبخانه هایی كه مراعات مستأجران را می كنند در نظر گرفته ایم. مثلاً صاحبخانه هایی كه اجاره های دو ساله می بندند، معافیت های مالیاتی شامل حال آنها می شود. این اصلاحیه در كمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است.1398/04/19
15:39:50
5.0 / 5
1750
تگهای خبر: تولید , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما