معاون وزیر راه:

سرعت قطار سریع السیر تهران-اصفهان به 300 كیلومتر می رسد

سرعت قطار سریع السیر تهران-اصفهان به 300 كیلومتر می رسد

هم پیما: مدیرعامل شركت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اظهار داشت: با تكمیل این مسیر ریلی، سرعت آن به 300 كیلومتر و زمان سفر به 1 ساعت و 45 دقیقه می رسد.به گزارش هم پیما به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، بامداد امروز (سه شنبه ۲۸ خرداد) خیراله خادمی به همراه معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها و نمایندگان شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از روند اجرایی اولین و بزرگترین راه آهن سریع السیر كشور بازدید كردند.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور هدف از این بازدید را بررسی آخرین وضعیت اجرایی این پروژه برشمرد و اظهار داشت: روند اجرای این مسیر ریلی از تهران تا محدوده فرودگاه امام خمینی بازدید شد و دستورهای لازم به منظور هماهنگی با فرودگاه صادر و اقدامات لازم در این محدوده بررسی و شروع شد.
وی همین طور از بازدید این مسیر ریلی در محدوده دریاچه نمك، محدوده قم و دلیجان آگاهی داد و اضافه كرد: در جلسات كارگاهی و بازدیدهای میدانی برنامه ریزی های لازم به منظور فعال كردن بخش های مختلف این پروژه صورت گرفت.
خادمی، پیشرفت فیزیكی كل این پروژه را ۴ درصد اعلام نمود و گفت: این مسیر ریلی در فاز اولیه اجرایی حدود ۱۴ درصد پیشرفت فیزیكی دارد.
وی همین طور طول این خط آهن را از تهران تا قم ۱۵۰ كیلومتر عنوان نمود و اظهار داشت: در این محدوده نیز قسمتی از عملیات زیرسازی در محدوده فرودگاه امام خمینی در حال اجرا می باشد.
خادمی راه آهن تهران- قم- اصفهان را نخستین تجربه راه آهن پرسرعت در كشور معرفی نمود و اضافه كرد: با عنایت به حجم بالای مسافر از تهران به اصفهان راه اندازی این مسیر ریلی از پایتخت به یكی از مقاصد مهم گردشگری كشور یك اولویت لازم است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: سرعت سیر قطار در این راه ریلی ۳۰۰ كیلومتر بر ساعت طراحی شده است و بدین سان زمان سفر از تهران تا اصفهان به ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه كاهش خواهد یافت.


منبع:

1398/03/31
21:25:46
5.0 / 5
1633
تگهای خبر: توسعه , ساخت , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
هم پیما
هم پیما